Pobierz Książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów za darmo pdf, ePub, kindle

Złota legenda znad polskich jezior i lasów Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Złota legenda znad polskich jezior i lasów


Niegdyś mieszkali tu waleczni Jaćwingowie i Prusowie. Dziś pozostały po nich tylko nieliczne
opowieści i kurhany cmentarne na wzgórzach. Nawet język ich zaginął. Lud ten u schyłku swego
istnienia nie miał szczęścia. Z roku na rok coraz bardziej niszczony wojnami i głodem rozpraszał się w puszczy. Z biegiem lat wtopił się w inne narody. Tubylcy i ci, którzy przybyli na te tereny, stali się…

Niegdyś mieszkali tu waleczni Jaćwingowie i Prusowie. Dziś pozostały po nich tylko nieliczne
opowieści i kurhany cmentarne na wzgórzach. Nawet język ich zaginął. Lud ten u schyłku swego
istnienia nie miał szczęścia. Z roku na rok coraz bardziej niszczony wojnami i głodem rozpraszał się w puszczy. Z biegiem lat wtopił się w inne narody. Tubylcy i ci, którzy przybyli na te tereny, stali się jednym ludem lasów i jezior. Wspólne sąsiedztwo, zmagania z życiowymi trudnościami, lęki i radości, miłość i śmierć połączyły ich w wielką rodzinę.

„Złota legenda znad polskich jezior i lasów” to obszerny zbiór baśniowo-legendarnych, a także
prawdziwych opowieści o wydarzeniach i ludziach z tysiącletniej historii północno-wschodniej
Polski – od Warmii po Litwę.

Przepięknie wydana książka, w twardej oprawie, z kolorowymi, oryginalnymi ilustracjami oraz tekstem pisanym na zdobionym papierze, który od razu kojarzy się z dawnymi czasami. 27 opowieści, część z nich to legendy, ale są też prawdziwe historie. Idealna dla każdego, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Polecamy na prezent i nie tylko! (według BIMBI.pl)

Ks. Jan Skorupski, urodził się i mieszka na Mazurach. Był misjonarzem w ojczyźnie papieża Franciszka. Obecnie jest proboszczem w Ełku i wykładowcą misjologii w WSD. Autor kilku książek.

Odbiorcy:

– jest adresowana do szerokiego grona czytelników – dzieci, młodzieży i dorosłych – zainteresowanych
legendami oraz prawdziwymi historiami, które wpisały się w dzieje Krainy Wielkich Jezior
– prawdziwa gratka dla miłośników literatury regionalnej.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– ciekawe, często wzruszające opowieści o niezwykłych wydarzeniach związanych z tym regionem Polski
– barwne portrety wyjątkowych mieszkańców Warmii i Mazur, w tym zwłaszcza misjonarzy oraz współczesnych kapłanów
– bogactwo szczegółów dotyczących tutejszych sanktuariów czy utrwalonych w regionalnej tradycji miejsc kultu to szczególna lekcja rodzimej historii i kultury
– oryginalne ilustracje wprowadzające w klimat i będące ozdobą tego zbioru baśni i legend.

 

Język Polski!


Pobierz Złota legenda znad polskich jezior i lasów Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Złota legenda znad polskich jezior i lasów (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Złota legenda znad polskich jezior i lasów eBook za darmo:

  Mirror-2

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.pdf (PLN-0.00)

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.epub (PLN-0.00)

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.doc (PLN-0.00)

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.txt (PLN-0.00)

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.PDF – (PLN 0.00);

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.MOBI – (PLN 0.00);

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.EPUB – (PLN 0.00);

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.DOC – (PLN 0.00);

  Złota legenda znad polskich jezior i lasów.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Złota legenda znad polskich jezior i lasów ebook, Książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów FB2, Download Złota legenda znad polskich jezior i lasów PDF , Download Złota legenda znad polskich jezior i lasów MOBI, Online Złota legenda znad polskich jezior i lasów książkę, Za darmo Pobierz Złota legenda znad polskich jezior i lasów IPhone, Online Książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów PDF, Za darmo Złota legenda znad polskich jezior i lasów DJVU, Za darmo pobierz Złota legenda znad polskich jezior i lasów TXT, Pobierz Złota legenda znad polskich jezior i lasów RTF, Online Złota legenda znad polskich jezior i lasów FB2 , e-książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów pobierz TXT, Za darmo Złota legenda znad polskich jezior i lasów pobierz książkę, Książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów pobierz MOBI, Pobierz Złota legenda znad polskich jezior i lasów IPad, Czytaj Złota legenda znad polskich jezior i lasów MOBI, Czytaj Złota legenda znad polskich jezior i lasów DOCX, Za darmo Złota legenda znad polskich jezior i lasów AWZ, Download książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów iPad , Za darmo Złota legenda znad polskich jezior i lasów DJVU, Download Złota legenda znad polskich jezior i lasów książkę za darmo, Za darmo książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów DVD, Czytaj Złota legenda znad polskich jezior i lasów TXT, eBook Złota legenda znad polskich jezior i lasów pobierz DJVU, Złota legenda znad polskich jezior i lasów pobierz książkę za darmo, Złota legenda znad polskich jezior i lasów pobierz książkę pdf za darmo, Złota legenda znad polskich jezior i lasów pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Złota legenda znad polskich jezior i lasów pdf za darmo.

  Leave a Reply