Pobierz Książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL za darmo pdf, ePub, kindle

Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL


Książka roku 2012 radiowej Trójki! Dworce w Warszawie i Katowicach, poznański okrąglak, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, warszawski Pawilon Chemii i Supersam… Ikony architektury modernistycznej czasów PRL-u. Zdaniem jednych – budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych – ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie…

Książka roku 2012 radiowej Trójki! Dworce w Warszawie i Katowicach, poznański okrąglak, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, warszawski Pawilon Chemii i Supersam… Ikony architektury modernistycznej czasów PRL-u. Zdaniem jednych – budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych – ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma? Źle urodzone to fascynująca opowieść nie tylko o przedziwnych losach budynków, ale też o ich twórcach. Na kartach książki pojawiają się portrety czołowych postaci polskiej architektury, m.in. Marka Leykama, Henryka Buszki i Aleksandra Franty, Jerzego Hryniewieckiego, Zofii i Oskara Hansenów, Mieczysława Króla, Haliny Skibniewskiej. Filip Springer przedstawia ich jako ludzi z krwi i kości, stara się zrozumieć ich motywacje, twórcze postawy oraz pokazuje, w jaki sposób realizowali oni swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Całość ilustruje blisko 200 kolorowych fotografii – archiwalnych oraz współcześnie wykonanych przez autora, dokumentujących obecny stan niegdysiejszych ikon nowoczesności.

Książka nie jest dokumentacją najwybitniejszych obiektów powojennego modernizmu w Polsce. Znalazły się w niej jednak obiekty, które rodzą pytania reprezentatywne dla całej architektury tamtego okresu. Spacerując po Sadach Żoliborskich, nie sposób nie zastanawiać się, jak Halinie Skibniewskiej udało się zaprojektować osiedle tak inne od wielkopłytowych blokowisk. I czy rzeczywiście Polacy byli na te blokowiska skazani? Próbując zrozumieć koncepcje Zofii i Oskara Hansenów, trudno nie wyobrażać sobie, jak wyglądałaby Polska gdyby wtedy, w latach siedemdziesiątych, ktoś ich naprawdę posłuchał. (ze wstępu)

 

Język Polski!


Pobierz Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788362376124
  liczba stron
  272
  kategoria
  literatura faktu
  język
  polski
  dodał
  Michał


  Pobierz Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL eBook za darmo:

  Mirror-2

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.pdf (PLN-0.00)

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.epub (PLN-0.00)

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.doc (PLN-0.00)

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.txt (PLN-0.00)

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.PDF – (PLN 0.00);

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.MOBI – (PLN 0.00);

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.EPUB – (PLN 0.00);

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.DOC – (PLN 0.00);

  Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL ebook, Książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL FB2, Download Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL PDF , Download Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL MOBI, Online Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL książkę, Za darmo Pobierz Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL IPhone, Online Książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL PDF, Za darmo Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL DJVU, Za darmo pobierz Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL TXT, Pobierz Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL RTF, Online Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL FB2 , e-książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pobierz TXT, Za darmo Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pobierz książkę, Książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pobierz MOBI, Pobierz Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL IPad, Czytaj Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL MOBI, Czytaj Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL DOCX, Za darmo Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL AWZ, Download książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL iPad , Za darmo Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL DJVU, Download Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL książkę za darmo, Za darmo książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL DVD, Czytaj Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL TXT, eBook Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pobierz DJVU, Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pobierz książkę za darmo, Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pobierz książkę pdf za darmo, Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL pdf za darmo.

  Leave a Reply