Pobierz Książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. za darmo pdf, ePub, kindle

Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych.


Dr hab. Krzysztof Szwagrzyk: Na naszych oczach powracają wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni – bohaterowie nienazwanego jeszcze powstania. Oddając należny im hołd, pamiętać należy także o ich bliskich, wdowach, sierotach, rodzinach, trwale okaleczonych przez nieludzki, wzorowany na sowieckim, system polityczny. Przez blisko półwiecze trwania w Polsce komunizmu, podobnie jak ich…

Dr hab. Krzysztof Szwagrzyk: Na naszych oczach powracają wyklęci przez komunistów Żołnierze Niezłomni – bohaterowie nienazwanego jeszcze powstania. Oddając należny im hołd, pamiętać należy także o ich bliskich, wdowach, sierotach, rodzinach, trwale okaleczonych przez nieludzki, wzorowany na sowieckim, system polityczny. Przez blisko półwiecze trwania w Polsce komunizmu, podobnie jak ich mężowie i bracia, byli obywatelami „drugiej kategorii”, ponosząc – na zasadzie zbiorowej odpowiedzialności –konsekwencje za niepopełnione przez siebie czyny.

Mówi o nich książka „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” z opisami przeżyć córek i synów kilkunastu ofiar czerwonego terroru, w tym m.in.: kpt. Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok”, sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek”, ppłk. dypl. Macieja Kalenkiewicza ps. „Kotwicz”, kpt. Stanisława Łukasika ps. „Ryś”, rtm. Witolda Pileckiego i mjr. Antoniego Żubryda ps. „Zuch”.

W poruszających wspomnieniach przywoływane są postaci ojców, których brak odcisnął piętno na życiu ich dzieci oraz opisy szykan i represji doznanych ze strony funkcjonariuszy PRL-owskiego państwa.

Wzruszają słowa o postawach matek starających się za wszelką cenę chronić potomstwo Żołnierzy Niezłomnych przed złem otaczającego ich świata, paraliżowanych strachem przed odebraniem dzieci i umieszczeniem ich w państwowych domach dziecka.

Wspólną, trwającą niekiedy do dziś traumą, stały się wspólne poszukiwania utajnionych przez dziesięciolecia miejsc pochówku ojców, po których oprawcy starali się zatrzeć wszelkie ślady. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych rodzinom ofiar komunizmu dane było słyszeć: „po takich bandytach ziemia powinna być zrównana”.

Wspomnienia dzieci Żołnierzy Niezłomnych nie są lekturą łatwą w odbiorze. Czytelnika poraża bezmiar doznanych przez nie krzywd i towarzyszącego im przez całe życie bólu. Już po upadku systemu komunistycznego doszło do tego rozgoryczenie powodowane brakiem skuteczności wymiaru sprawiedliwości w osądzeniu sprawców śmierci ich ojców. Książka ta stanowi jednak niezwykle cenny i niezbędny element naszej wiedzy o najnowszej historii Polski, tak boleśnie doświadczonej skutkami działań dwóch totalitaryzmów.

Zuzanna Kurtyka: Za postawę Żołnierzy Wyklętych płaciły ich żony, rodzice, a także te najmniej winne – dzieci. Z zakazem wstępu do liceów, z zakazem studiowania, zaczynały pracę zawodową jako pracownicy fizyczni, albo emigrowali gdzieś w świat. Wychowane bez ojców, czasem opluwane przez otoczenie, zawsze samotne. W książce dziś mówią: nie mam żalu…

Dr Krzysztof A. Tochman: Największą wartością pokazaną przez autora są dzieje i gehenna dzieci tych bohaterów. W wielu wypadkach pozostały bez środków do życia, wbrew postanowieniom jakiegokolwiek prawa dalej były prześladowane i inwigilowane oraz przez wiele lat musiały żyć z piętnem swoich rodziców.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz: Takiej książki jeszcze nie było! W natłoku spraw i obowiązków odkładałem lekturę maszynopisu na później, uznając podświadomie, że jest to po prostu jeszcze jedna książka o „żołnierzach wyklętych”. Dziś mogę śmiało wyznać, że lektura tych kilkunastu wywiadów z potomkami „wyklętych”, jakie przeprowadził Kajetan Rajski, prawdziwie mną wstrząsnęła. Nam Polakom potrzeba takich świadectw, by umacniały w nas heroiczność cnót, mądre bohaterstwo i pamięć o tych, którzy powinni nas wciąż inspirować w walce o lepszą Polskę.

Red. Rafał A. Ziemkiewicz: Komuniści chcieli ich nie tylko zetrzeć z powierzchni ziemi, ale też wymazać z naszej pamięci. Przetrwali tam, gdzie przed nimi pokolenia polskich bohaterów walki o wolność – w pamięci rodzinnej. Dziś, gdy Żołnierze Niezłomni odzyskują należne im miejsce w narodowym panteonie, rozmowy z ich bliskimi, spisane w tej książce, są kapitalnym źródłem wiedzy o tym, jacy byli i jak wyglądał świat, któremu nie ulegli. Znakomita lektura, którą serdecznie polecam!

BOHATEROWIE KSIĄŻKI:
– Adam Broński, syn kpt. Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok”
– Marek Franczak, syn sierż. Józefa Franczaka ps. „Lalek”
– Stanisław Łukasik, syn kpt. Stanisława Łukasika ps. „Ryś”
– Andrzej Pityński, syn por. Aleksandra Pityńskiego ps. „Kula” i ppor. Stefanii Pityńskiej ps. „Perełka”
– Janusz Niemiec, syn mjr. Antoniego Żubryda ps. „Zuch” i Janiny Żubryd
– Maria Danuta Wołągiewicz, córka ppłk. dypl. Macieja Kalenkiewicza ps. „Kotwicz”
– Tadeusz M. Płużański, syn Tadeusza Płużańskiego ps. „Tadeusz Radwan”
– Andrzej Ściegienny (André Seguenny), syn ppłk. dypl. Wincentego Ściegiennego ps. „Las”
– Andrzej Pilecki, syn rtm. Witolda Pileckiego
– Katarzyna Skiba, córka Franciszka Perlaka
– Jan Wiszniowski, syn por. Romana Wiszniowskiego ps. „Opacz”
– Krzysztof Bukowski, syn por. Edmunda Bukowskiego ps. „Edmund”

 

Język Polski!


Pobierz Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788393900718
  liczba stron
  299
  kategoria
  historyczna
  język
  polski
  dodał
  stasak


  Pobierz Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. eBook za darmo:

  Mirror-2

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..pdf (PLN-0.00)

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..epub (PLN-0.00)

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..doc (PLN-0.00)

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..txt (PLN-0.00)

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..PDF – (PLN 0.00);

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..MOBI – (PLN 0.00);

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..EPUB – (PLN 0.00);

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..DOC – (PLN 0.00);

  Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych..TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. ebook, Książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. FB2, Download Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. PDF , Download Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. MOBI, Online Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. książkę, Za darmo Pobierz Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. IPhone, Online Książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. PDF, Za darmo Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. DJVU, Za darmo pobierz Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. TXT, Pobierz Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. RTF, Online Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. FB2 , e-książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pobierz TXT, Za darmo Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pobierz książkę, Książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pobierz MOBI, Pobierz Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. IPad, Czytaj Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. MOBI, Czytaj Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. DOCX, Za darmo Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. AWZ, Download książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. iPad , Za darmo Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. DJVU, Download Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. książkę za darmo, Za darmo książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. DVD, Czytaj Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. TXT, eBook Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pobierz DJVU, Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pobierz książkę za darmo, Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pobierz książkę pdf za darmo, Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych. pdf za darmo.

  Leave a Reply