Pobierz Książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz za darmo pdf, ePub, kindle

Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz


Do tej pory Świadkowie Jehowy nie byli tematem oddzielnego opracowania w literaturze dotyczącej historii KL Auschwitz. Powodem tego była niewielka ilość zachowanych dokumentów, potwierdzających ich pobyt w obozie, jak również skromna ilość wspomnień czy relacji. Prócz tego stosunkowo niewielka liczba więźniów kategorii IBV (Internationale Bibelforscher-Vereinigung: Międzynarodowego…

Do tej pory Świadkowie Jehowy nie byli tematem oddzielnego opracowania w literaturze dotyczącej historii KL Auschwitz. Powodem tego była niewielka ilość zachowanych dokumentów, potwierdzających ich pobyt w obozie, jak również skromna ilość wspomnień czy relacji. Prócz tego stosunkowo niewielka liczba więźniów kategorii IBV (Internationale Bibelforscher-Vereinigung: Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma Świętego), w jakiej rejestrowano w nazistowskich obozach koncentracyjnych Świadków Jehowy, powodowała, że Świadkowie Jehowy ujmowani byli anonimowo, jako jedna z kategorii więźniarskich w wielotysięcznej społeczności więźniów.

Niniejsza pozycja jest pierwszą próbą syntetycznego ujęcia tematu poświęconego Świadkom Jehowy w KL Auschwitz. Chociaż brak kompletnej dokumentacji uniemożliwia ustalenie dokładnej liczby osób tego wyznania deportowanych do KL Auschwitz, to jednak będąca wynikiem żmudnych poszukiwań praca pozwala stwierdzić, że sięgała ona w różnych okresach istnienia obozu od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu osób, a w ciągu blisko pięciu lat istnienia obozu osadzono w nim co najmniej 387 Świadków Jehowy. Do opracowania dołączono imienne wykazy ilustrujące los blisko 230 więźniarek i więźniów IBV, sporządzone na podstawie przechowywanych w muzealnym archiwum dokumentów, ankiet i relacji wypełnianych przez byłych więźniów bądź informacji uzyskanych od ich rodzin. Towarzyszą im obozowe fotografie 130 więźniów, świadków Jehowy, zaliczonych w obozie do kategorii IBV. Zajmujące blisko połowę objętości pracy aneksy obejmują relacje i wspomnienia Świadków Jehowy, byłych więźniów obozu oraz związane z nimi dokumenty i zdjęcia z archiwów rodzinnych i muzealnych. Książka ukazała się w grudniu 2003 r. nakładem Muzeum Auschwitz-Birkenau; autor – Teresa Wontor-Cichy – jest historykiem działu historyczno-badawczego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 





Język Polski!


Pobierz Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:



Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  83-88526-47-2
  liczba stron
  158
  kategoria
  religia
  język
  polski
  dodała
  Klaudia


  Pobierz Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz eBook za darmo:

  Mirror-2

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.pdf (PLN-0.00)

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.epub (PLN-0.00)

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.doc (PLN-0.00)

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.txt (PLN-0.00)

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.PDF – (PLN 0.00);

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.MOBI – (PLN 0.00);

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.EPUB – (PLN 0.00);

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.DOC – (PLN 0.00);

  Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz ebook, Książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz FB2, Download Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz PDF , Download Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz MOBI, Online Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz książkę, Za darmo Pobierz Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz IPhone, Online Książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz PDF, Za darmo Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz DJVU, Za darmo pobierz Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz TXT, Pobierz Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz RTF, Online Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz FB2 , e-książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pobierz TXT, Za darmo Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pobierz książkę, Książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pobierz MOBI, Pobierz Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz IPad, Czytaj Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz MOBI, Czytaj Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz DOCX, Za darmo Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz AWZ, Download książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz iPad , Za darmo Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz DJVU, Download Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz książkę za darmo, Za darmo książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz DVD, Czytaj Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz TXT, eBook Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pobierz DJVU, Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pobierz książkę za darmo, Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pobierz książkę pdf za darmo, Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Więzieni za wiarę. Świadkowie Jehowy w KL Auschwitz pdf za darmo.

  Leave a Reply