Pobierz Książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej za darmo pdf, ePub, kindle

Uparte serce. Biografia Poświatowskiej Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Uparte serce. Biografia Poświatowskiej


Halina Poświatowska pisze wiersze z potrzeby serca. Serca słabego i zdradliwego. Każde jego uderzenie od wczesnego dzieciństwa przypomina o śmierci. Przy każdym szybszym kroku pozbawia ją oddechu, powołuje dławienie w krtani i kłucie w płucach. Nie pozwala bawić się z rówieśnikami, swobodnie spacerować ani tańczyć. Uniemożliwia studiowanie, bo pragnienia i ambicje muszą przegrać z wysokimi…

Halina Poświatowska pisze wiersze z potrzeby serca. Serca słabego i zdradliwego. Każde jego uderzenie od wczesnego dzieciństwa przypomina o śmierci. Przy każdym szybszym kroku pozbawia ją oddechu, powołuje dławienie w krtani i kłucie w płucach. Nie pozwala bawić się z rówieśnikami, swobodnie spacerować ani tańczyć. Uniemożliwia studiowanie, bo pragnienia i ambicje muszą przegrać z wysokimi schodami. Serca, które mimo swoich ograniczeń, a może właśnie z ich powodu, każe jej gnać przez życie bez opamiętania.

Biografia Haliny Poświatowskiej to poruszająca opowieść o krótkim, lecz intensywnym życiu jednej z najpopularniejszych polskich poetek. Zadebiutowała w wieku 21 lat. W tym samym roku została wdową po szczęśliwym, choć krótkim małżeństwie. Uratowała ją operacja serca, przeprowadzona w Ameryce dzięki hojności tamtejszej Polonii. Nie na długo. Zmarła w wieku zaledwie 32 lat. Kalina Błażejowska odsłania jej nieznaną twarz: zbuntowaną, ironiczną, daleką od sentymentalnego wizerunku, z którym jest kojarzona.

Przede wszystkim jednak to książka o odwadze i pragnieniu życia, o sprzeciwie wobec nieuniknionego, o potrzebie zmysłowego potwierdzania swojego istnienia, wśród światła, kolorów i zapachów. To historia niezależnej kobiety, która próbuje okpić los i uciec od przeznaczenia, ratunku szuka w miłości i poezji, od samego początku naznaczonych śmiercią. Kobiety, która do samego końca nie pozwala, by ktokolwiek decydował o jej życiu za nią.

 

Język Polski!


Pobierz Uparte serce. Biografia Poświatowskiej Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Uparte serce. Biografia Poświatowskiej (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788324029952
  liczba stron
  338
  słowa kluczowe
  Poświatowska, poezja, biografia
  język
  polski
  dodała
  Ag2S


  Pobierz Uparte serce. Biografia Poświatowskiej eBook za darmo:

  Mirror-2

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.pdf (PLN-0.00)

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.epub (PLN-0.00)

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.doc (PLN-0.00)

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.txt (PLN-0.00)

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.PDF – (PLN 0.00);

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.MOBI – (PLN 0.00);

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.EPUB – (PLN 0.00);

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.DOC – (PLN 0.00);

  Uparte serce. Biografia Poświatowskiej.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Uparte serce. Biografia Poświatowskiej ebook, Książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej FB2, Download Uparte serce. Biografia Poświatowskiej PDF , Download Uparte serce. Biografia Poświatowskiej MOBI, Online Uparte serce. Biografia Poświatowskiej książkę, Za darmo Pobierz Uparte serce. Biografia Poświatowskiej IPhone, Online Książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej PDF, Za darmo Uparte serce. Biografia Poświatowskiej DJVU, Za darmo pobierz Uparte serce. Biografia Poświatowskiej TXT, Pobierz Uparte serce. Biografia Poświatowskiej RTF, Online Uparte serce. Biografia Poświatowskiej FB2 , e-książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pobierz TXT, Za darmo Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pobierz książkę, Książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pobierz MOBI, Pobierz Uparte serce. Biografia Poświatowskiej IPad, Czytaj Uparte serce. Biografia Poświatowskiej MOBI, Czytaj Uparte serce. Biografia Poświatowskiej DOCX, Za darmo Uparte serce. Biografia Poświatowskiej AWZ, Download książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej iPad , Za darmo Uparte serce. Biografia Poświatowskiej DJVU, Download Uparte serce. Biografia Poświatowskiej książkę za darmo, Za darmo książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej DVD, Czytaj Uparte serce. Biografia Poświatowskiej TXT, eBook Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pobierz DJVU, Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pobierz książkę za darmo, Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pobierz książkę pdf za darmo, Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Uparte serce. Biografia Poświatowskiej pdf za darmo.

  Leave a Reply