Pobierz Książkę Teatr grecki za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Teatr grecki za darmo pdf, ePub, kindle

Teatr grecki Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Teatr grecki


Teatr jest jednym z wielkich osiągnięć starożytnych Greków, przekazanym za pośrednictwem Rzymu i chrześcijaństwa jako wspaniałe dziedzictwo najpierw kulturze europejskiej, następnie całej kulturze światowej. Jego początki i kolejne etapy rozwoju są w wielu aspektach prawie niemożliwe do odsłonięcia ze względu na upływ ponad dwóch i pół tysiąca lat od jego narodzin oraz na brak odpowiednich…

Teatr jest jednym z wielkich osiągnięć starożytnych Greków, przekazanym za pośrednictwem Rzymu i chrześcijaństwa jako wspaniałe dziedzictwo najpierw kulturze europejskiej, następnie całej kulturze światowej. Jego początki i kolejne etapy rozwoju są w wielu aspektach prawie niemożliwe do odsłonięcia ze względu na upływ ponad dwóch i pół tysiąca lat od jego narodzin oraz na brak odpowiednich materiałów źródłowych, wystarczających do wyciągania jednoznacznych wniosków czy nawet czasem stawiania tylko hipotez. Ta trudna sytuacja nie zniechęciła jednak badaczy: archeologów, historyków teatru i filologów do podejmowania wysiłków, by na drodze żmudnych dociekań i analiz szczątkowych przekazów oraz tekstów zachowanych dramatów odtworzyć w miarę prawdopodobny obraz instytucji, która stała w centrum życia kulturalnego i społeczno-politycznego dawnych Ateńczyków.

Zainteresowanie greckim teatrem antycznym, szczególnie jako istotnym przejawem życia społecznego demokratycznej polis, wzmogło się w ostatnim ćwierćwieczu XX wieku. Powstało wiele interesujących prac — artykułów i książek, przybliżających instytucję ateńskiego teatru współczesnemu człowiekowi. Ta ogólna tendencja znajdowała odzwierciedlenie również w moich badaniach nad tragedią grecką, w których ustawicznie podkreślałem wagę aspektów teatralnych dla pełnego zrozumienia tekstów zachowanych dramatów. Gromadzone materiały naukowe oraz zdobywane doświadczenia stały się w sposób naturalny impulsem, by pokusić się o przybliżenie polskiemu Czytelnikowi spraw związanych z historią teatru greckiego i jako budowli, i jako instytucji. Pokusa była tym silniejsza, że w chwili jej pojawienia się nie było w języku polskim praktycznie żadnego opracowania ujmującego systematycznie i całościowo te zagadnienia. Oczywiście w wielu opracowaniach polskich filologów klasycznych i archeologów, zajmujących się dramatem greckim bądź sztuką antyczną, znaleźć można bardziej lub mniej obszerne uwagi dotyczące realiów teatru Dionizosa w Atenach.

Tak jak większość tego rodzaju prac w językach europejskich, również ta książka oparta jest na przekazanych źródłach, których stan zachowania prezentowany jest w rozdziale I, na własnych przemyśleniach i analizach źródeł oraz na istniejących opracowaniach, cytowanych w odpowiednich miejscach i podanych w Bibliografii. Jak dla większości autorów prac o greckim teatrze, tak i dla mnie podstawowym opracowaniem i niejako przewodnikiem były monumentalne i dziś już klasyczne prace A. Pickarda-Cambridge’a oraz M. Bieber. Ponieważ jednak nauka o Starożytności ciągle się rozwija dzięki doskonaleniu metod badawczych oraz nowym znaleziskom papirusowym, starałem się uwzględnić, w miarę możliwości, również prace najnowsze, by dać Czytelnikowi aktualny obraz wiedzy o teatrze greckim.

 

Język Polski!


Pobierz Teatr grecki Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Teatr grecki (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8373061703
  liczba stron
  323
  słowa kluczowe
  teatr, teatr grecki, historia teatru
  kategoria
  teatr
  język
  polski


  Pobierz Teatr grecki eBook za darmo:

  Mirror-2

  Teatr grecki.pdf (PLN-0.00)

  Teatr grecki.epub (PLN-0.00)

  Teatr grecki.doc (PLN-0.00)

  Teatr grecki.txt (PLN-0.00)

  Teatr grecki.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Teatr grecki.PDF – (PLN 0.00);

  Teatr grecki.MOBI – (PLN 0.00);

  Teatr grecki.EPUB – (PLN 0.00);

  Teatr grecki.DOC – (PLN 0.00);

  Teatr grecki.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Teatr grecki ebook, Książkę Teatr grecki FB2, Download Teatr grecki PDF , Download Teatr grecki MOBI, Online Teatr grecki książkę, Za darmo Pobierz Teatr grecki IPhone, Online Książkę Teatr grecki PDF, Za darmo Teatr grecki DJVU, Za darmo pobierz Teatr grecki TXT, Pobierz Teatr grecki RTF, Online Teatr grecki FB2 , e-książkę Teatr grecki pobierz TXT, Za darmo Teatr grecki pobierz książkę, Książkę Teatr grecki pobierz MOBI, Pobierz Teatr grecki IPad, Czytaj Teatr grecki MOBI, Czytaj Teatr grecki DOCX, Za darmo Teatr grecki AWZ, Download książkę Teatr grecki iPad , Za darmo Teatr grecki DJVU, Download Teatr grecki książkę za darmo, Za darmo książkę Teatr grecki DVD, Czytaj Teatr grecki TXT, eBook Teatr grecki pobierz DJVU, Teatr grecki pobierz książkę za darmo, Teatr grecki pobierz książkę pdf za darmo, Teatr grecki pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Teatr grecki pdf za darmo.

  Leave a Reply