Pobierz Książkę Srebrne i czarne za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Srebrne i czarne za darmo pdf, ePub, kindle

Srebrne i czarne Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Srebrne i czarne


“Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, pragnąc przypomnieć i utrwalić tradycję polskiego edytorstwa, oddaje do rąk czytelników fotooffsetową edycję pierwszego wydania tomu poezji Jana Lechonia “Srebrne i czarne” opublikowanego w roku 1924 przez Tow. Wyd. “Ignis” (E. Wende i S-ka) w Warszawie. Tom ten uzyskał w roku 1925 nagrodę Związku Polskich Księgarzy-Wydawców werdyktem jury…

“Wydawnictwo Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, pragnąc przypomnieć i utrwalić tradycję polskiego edytorstwa, oddaje do rąk czytelników fotooffsetową edycję pierwszego wydania tomu poezji Jana Lechonia “Srebrne i czarne” opublikowanego w roku 1924 przez Tow. Wyd. “Ignis” (E. Wende i S-ka) w Warszawie. Tom ten uzyskał w roku 1925 nagrodę Związku Polskich Księgarzy-Wydawców werdyktem jury konkursu literackiego w osobach: Stefana Krzywoszewskiego (przewodniczący jury), Wacława Grubińskiego, Leopolda Staffa, Juliusza Kadena-Bandrowskiego i Edwarda Słońskiego oraz przedstawicieli Związku: Zygmunta Arcta i Jakuba Mortkowicza. Obok nagrodzonych poetów: Jana Lechonia i Kazimierza Wierzyńskiego, nagrody wydawców przyznano również prozaikom: Marii Dąbrowskiej i Jarosławowi Iwaszkiewiczowim oraz krytykom teatralnym: Ostapowi Ortwinowi i Janowi Lorentowiczowi. Okładkę do tomu “Srebrne i czarne” projektował znany grafik Edward Bartłomiejczyk (1885-1950), całość drukowały Zakłady Graficzne B. Wierzbickiego i S-ka w Warszawie. Drugie wydanie tego pięknego, wysoko ocenianego przez krytykę tomu, ukazało się w roku 1928 w wydawnictwie Jakuba Mortkowicza, w serii “Pod znakiem poetów”. Po wojnie wiersze z tomu “Srebrne i czarne” ukazywały się kilkakrotnie w wyborach poezji Jana Lechonia.

 

Język Polski!


Pobierz Srebrne i czarne Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Srebrne i czarne (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8385000437
  liczba stron
  26
  kategoria
  poezja
  język
  polski


  Pobierz Srebrne i czarne eBook za darmo:

  Mirror-2

  Srebrne i czarne.pdf (PLN-0.00)

  Srebrne i czarne.epub (PLN-0.00)

  Srebrne i czarne.doc (PLN-0.00)

  Srebrne i czarne.txt (PLN-0.00)

  Srebrne i czarne.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Srebrne i czarne.PDF – (PLN 0.00);

  Srebrne i czarne.MOBI – (PLN 0.00);

  Srebrne i czarne.EPUB – (PLN 0.00);

  Srebrne i czarne.DOC – (PLN 0.00);

  Srebrne i czarne.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Srebrne i czarne ebook, Książkę Srebrne i czarne FB2, Download Srebrne i czarne PDF , Download Srebrne i czarne MOBI, Online Srebrne i czarne książkę, Za darmo Pobierz Srebrne i czarne IPhone, Online Książkę Srebrne i czarne PDF, Za darmo Srebrne i czarne DJVU, Za darmo pobierz Srebrne i czarne TXT, Pobierz Srebrne i czarne RTF, Online Srebrne i czarne FB2 , e-książkę Srebrne i czarne pobierz TXT, Za darmo Srebrne i czarne pobierz książkę, Książkę Srebrne i czarne pobierz MOBI, Pobierz Srebrne i czarne IPad, Czytaj Srebrne i czarne MOBI, Czytaj Srebrne i czarne DOCX, Za darmo Srebrne i czarne AWZ, Download książkę Srebrne i czarne iPad , Za darmo Srebrne i czarne DJVU, Download Srebrne i czarne książkę za darmo, Za darmo książkę Srebrne i czarne DVD, Czytaj Srebrne i czarne TXT, eBook Srebrne i czarne pobierz DJVU, Srebrne i czarne pobierz książkę za darmo, Srebrne i czarne pobierz książkę pdf za darmo, Srebrne i czarne pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Srebrne i czarne pdf za darmo.

  Leave a Reply