Pobierz Książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych za darmo pdf, ePub, kindle

Sklep Potrzeb Kulturalnych Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Sklep Potrzeb Kulturalnych


Pełen ironii, ale też sentymentów, zbiór brawurowych literacko opowieści o Podhalu i góralszczyźnie autorstwa Antoniego Kroha – wybitnego etnografa i tłumacza.

Jak trafić do Sklepu Potrzeb Kulturalnych? Co się stanie, gdy krzyż na grobie Kikli przewróci się na północ? Kto wymyślił taniec zbójnicki? Co to jest praesens etnographicum? O tym pisze Antoni Kroh (ur. 1942), literat i etnograf,…

Pełen ironii, ale też sentymentów, zbiór brawurowych literacko opowieści o Podhalu i góralszczyźnie autorstwa Antoniego Kroha – wybitnego etnografa i tłumacza.

Jak trafić do Sklepu Potrzeb Kulturalnych? Co się stanie, gdy krzyż na grobie Kikli przewróci się na północ? Kto wymyślił taniec zbójnicki? Co to jest praesens etnographicum? O tym pisze Antoni Kroh (ur. 1942), literat i etnograf, tłumacz i historyk kultury, obserwator życzliwy, choć niepozbawiony dystansu i zmysłu krytycznego.

Sklep Potrzeb Kulturalnych to wspomnienia autora z Bukowiny Tatrzańskiej, wysłanego w góry przez matkę z powojennej, spalonej Warszawy. Antoni Kroh snuje wciągające opowieści, przytacza liczne anegdoty, o Podhalu realnym i mitycznym, postrzeganym jako odwieczna krynica polskości.

Ta książka jest też próbą odpowiedzi na pytanie o współczesny kształt góralszczyzny i kultury ludowej w ogóle – jak zmieniało się Podtatrze w ciągu ostatnich stu lat i po co nam dzisiaj mit śwarnego harnasia.

 

Język Polski!


Pobierz Sklep Potrzeb Kulturalnych Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Sklep Potrzeb Kulturalnych (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788376483627
  liczba stron
  276
  słowa kluczowe
  Podhale, góry, obyczaje, Folklor
  kategoria
  Literatura piękna
  język
  polski
  dodał
  Arek


  Pobierz Sklep Potrzeb Kulturalnych eBook za darmo:

  Mirror-2

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.pdf (PLN-0.00)

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.epub (PLN-0.00)

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.doc (PLN-0.00)

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.txt (PLN-0.00)

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Sklep Potrzeb Kulturalnych.PDF – (PLN 0.00);

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.MOBI – (PLN 0.00);

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.EPUB – (PLN 0.00);

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.DOC – (PLN 0.00);

  Sklep Potrzeb Kulturalnych.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Sklep Potrzeb Kulturalnych ebook, Książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych FB2, Download Sklep Potrzeb Kulturalnych PDF , Download Sklep Potrzeb Kulturalnych MOBI, Online Sklep Potrzeb Kulturalnych książkę, Za darmo Pobierz Sklep Potrzeb Kulturalnych IPhone, Online Książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych PDF, Za darmo Sklep Potrzeb Kulturalnych DJVU, Za darmo pobierz Sklep Potrzeb Kulturalnych TXT, Pobierz Sklep Potrzeb Kulturalnych RTF, Online Sklep Potrzeb Kulturalnych FB2 , e-książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych pobierz TXT, Za darmo Sklep Potrzeb Kulturalnych pobierz książkę, Książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych pobierz MOBI, Pobierz Sklep Potrzeb Kulturalnych IPad, Czytaj Sklep Potrzeb Kulturalnych MOBI, Czytaj Sklep Potrzeb Kulturalnych DOCX, Za darmo Sklep Potrzeb Kulturalnych AWZ, Download książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych iPad , Za darmo Sklep Potrzeb Kulturalnych DJVU, Download Sklep Potrzeb Kulturalnych książkę za darmo, Za darmo książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych DVD, Czytaj Sklep Potrzeb Kulturalnych TXT, eBook Sklep Potrzeb Kulturalnych pobierz DJVU, Sklep Potrzeb Kulturalnych pobierz książkę za darmo, Sklep Potrzeb Kulturalnych pobierz książkę pdf za darmo, Sklep Potrzeb Kulturalnych pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Sklep Potrzeb Kulturalnych pdf za darmo.

  Leave a Reply