Pobierz Książkę Rita z Cherrywood za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Rita z Cherrywood za darmo pdf, ePub, kindle

Rita z Cherrywood Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Rita z Cherrywood


Jako młoda dziewczyna Rita nigdy nie zawracała sobie głowy polityką. Miała szczęśliwe dzieciństwo i świat był dla niej piękny. Ale jej ojciec wiedział swoje.

— Dobrze by było, córeczko — mówił dalej — żebyś wybrała taki zawód, na który w przyszłości będzie zapotrzebowanie i w socjalizmie, i w kapitalizmie. A na języki obce przyjdzie jeszcze czas.

Te słowa Rita zapamięta na całe życie. One…

Jako młoda dziewczyna Rita nigdy nie zawracała sobie głowy polityką. Miała szczęśliwe dzieciństwo i świat był dla niej piękny. Ale jej ojciec wiedział swoje.

— Dobrze by było, córeczko — mówił dalej — żebyś wybrała taki zawód, na który w przyszłości będzie zapotrzebowanie i w socjalizmie, i w kapitalizmie. A na języki obce przyjdzie jeszcze czas.

Te słowa Rita zapamięta na całe życie. One właśnie przepowiedziały całą jej przyszłość.

Powieść Rita z Cherrywood ma charakter autobiograficzny. Oparta jest na przeżyciach autorki, którą los rzucił kolejno do 5 krajów, biorąc pod uwagę dzisiejszą mapę Europy. Stanowi sumę niezwykłych doświadczeń tytułowej bohaterki — Rity, zmuszonej do szukania swego miejsca na ziemi i twardej walki o egzystencję. Potrafi ona spełniać swoje marzenia, pozostając przy tym wierna tradycyjnym postawom inteligenckim, takim jak altruizm czy potrzeba służenia ludziom potrzebującym opieki.

Wraz z bohaterką czytelnik przenosi się w różne miejsca Europy i w różne czasy, poczynając od siermiężnej rzeczywistości Kraju Rad i zadziwiających odmienności w republikach tego państwa, aż po lata współczesne na Wyspach. Autorka ciekawie rysuje zmiany, jakie zaszły w Estonii i na Ukrainie, obraz angielskiej prowincji oraz losy emigrantów w Wielkiej Brytanii: Polaków i Rosjan. Sporo miejsca poświęca rzeczywistości angielskich domów opieki, w których jej bohaterka Rita, pracuje jako opiekunka.

 

Język Polski!


Pobierz Rita z Cherrywood Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Rita z Cherrywood (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788365419620
  liczba stron
  158
  kategoria
  literatura faktu
  język
  polski
  dodała
  Gąska


  Pobierz Rita z Cherrywood eBook za darmo:

  Mirror-2

  Rita z Cherrywood.pdf (PLN-0.00)

  Rita z Cherrywood.epub (PLN-0.00)

  Rita z Cherrywood.doc (PLN-0.00)

  Rita z Cherrywood.txt (PLN-0.00)

  Rita z Cherrywood.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Rita z Cherrywood.PDF – (PLN 0.00);

  Rita z Cherrywood.MOBI – (PLN 0.00);

  Rita z Cherrywood.EPUB – (PLN 0.00);

  Rita z Cherrywood.DOC – (PLN 0.00);

  Rita z Cherrywood.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Rita z Cherrywood ebook, Książkę Rita z Cherrywood FB2, Download Rita z Cherrywood PDF , Download Rita z Cherrywood MOBI, Online Rita z Cherrywood książkę, Za darmo Pobierz Rita z Cherrywood IPhone, Online Książkę Rita z Cherrywood PDF, Za darmo Rita z Cherrywood DJVU, Za darmo pobierz Rita z Cherrywood TXT, Pobierz Rita z Cherrywood RTF, Online Rita z Cherrywood FB2 , e-książkę Rita z Cherrywood pobierz TXT, Za darmo Rita z Cherrywood pobierz książkę, Książkę Rita z Cherrywood pobierz MOBI, Pobierz Rita z Cherrywood IPad, Czytaj Rita z Cherrywood MOBI, Czytaj Rita z Cherrywood DOCX, Za darmo Rita z Cherrywood AWZ, Download książkę Rita z Cherrywood iPad , Za darmo Rita z Cherrywood DJVU, Download Rita z Cherrywood książkę za darmo, Za darmo książkę Rita z Cherrywood DVD, Czytaj Rita z Cherrywood TXT, eBook Rita z Cherrywood pobierz DJVU, Rita z Cherrywood pobierz książkę za darmo, Rita z Cherrywood pobierz książkę pdf za darmo, Rita z Cherrywood pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Rita z Cherrywood pdf za darmo.

  Leave a Reply