Pobierz Książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce za darmo pdf, ePub, kindle

Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce


Czym naprawdę jest inteligencja? Kiedy odnosi triumf, a co oznacza dla niej porażkę? Jakie są jej moralne odcienie? Odpowiedzi, których udziela wybitny hiszpański filozof, nie idą na skróty i z podziwu godną konsekwencją przełamują stereotypowe opinie, zaskakując rozmachem i głębią argumentacji. Autor konfrontuje nas z punktami widzenia, które zadają kłam utartym ścieżkom rozumowania,…

Czym naprawdę jest inteligencja? Kiedy odnosi triumf, a co oznacza dla niej porażkę? Jakie są jej moralne odcienie? Odpowiedzi, których udziela wybitny hiszpański filozof, nie idą na skróty i z podziwu godną konsekwencją przełamują stereotypowe opinie, zaskakując rozmachem i głębią argumentacji. Autor konfrontuje nas z punktami widzenia, które zadają kłam utartym ścieżkom rozumowania, namawiając do odważnego zrywania ze schematyzmem myślenia i oceniania rzeczywistości, a także tego, jak widzimy siebie samych. Podczas lektury zdajemy sobie sprawę, że sposób formułowania i analizowania problemu mogą się okazać prawdziwą sztuką samą w sobie – taką, która z erudycyjną swobodą i wdziękiem sięga do najlepszych źródeł. We wszystkich kulturach ? przynajmniej w tych, które znam ? dawnych i współczesnych, wschodnich i zachodnich, religijnych i laickich, uznaje się za najbardziej wartościowy właśnie ten typ inteligencji: inteligencję, która potrafi uchwycić najważniejsze wartości, umie wyciągnąć wnioski z doświadczenia i zastosować w praktyce rozwiązania, które uważa za najlepsze. Mędrzec to nie ktoś, kto dużo wie, tylko ktoś, kto mądrze postępuje. Mądrość to obrany sposób bycia, dopracowany projekt własnej osobowości, umiejętność zadawania odpowiednich pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. To poetyka istnienia. (fragment książki) José Antonio Marina (ur. 1939) – filozof, myśliciel i pedagog, wykładowca i publicysta, a przy tym zapalony ogrodnik. Zajmuje się etyką oraz teorią inteligencji i twórczego myślenia. Nie ograniczając się do filozofii, swobodnie prowadzi poszukiwania na terytoriach historii, psychologii, biologii, neurologii, teologii, językoznawstwa czy ekonomii. Jako pomysłodawca i główny propagator ruchu Movilización Educativa, działa na rzecz zaangażowania szerokich kręgów społeczeństwa w pracę nad poprawą stanu hiszpańskiej edukacji.

 

Język Polski!


Pobierz Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce eBook za darmo:

  Mirror-2

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.pdf (PLN-0.00)

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.epub (PLN-0.00)

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.doc (PLN-0.00)

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.txt (PLN-0.00)

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.PDF – (PLN 0.00);

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.MOBI – (PLN 0.00);

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.EPUB – (PLN 0.00);

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.DOC – (PLN 0.00);

  Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce ebook, Książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce FB2, Download Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce PDF , Download Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce MOBI, Online Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce książkę, Za darmo Pobierz Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce IPhone, Online Książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce PDF, Za darmo Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce DJVU, Za darmo pobierz Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce TXT, Pobierz Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce RTF, Online Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce FB2 , e-książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pobierz TXT, Za darmo Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pobierz książkę, Książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pobierz MOBI, Pobierz Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce IPad, Czytaj Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce MOBI, Czytaj Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce DOCX, Za darmo Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce AWZ, Download książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce iPad , Za darmo Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce DJVU, Download Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce książkę za darmo, Za darmo książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce DVD, Czytaj Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce TXT, eBook Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pobierz DJVU, Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pobierz książkę za darmo, Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pobierz książkę pdf za darmo, Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Porażka inteligencji czyli głupota w teorii i praktyce pdf za darmo.

  Leave a Reply