Pobierz Książkę Ojciec wolnych ludzi za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Ojciec wolnych ludzi za darmo pdf, ePub, kindle

Ojciec wolnych ludzi Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Ojciec wolnych ludzi


“Ojciec wolnych ludzi” to powieść oparta na faktach z życia człowieka uznawanego przez Polaków za drugi autorytet po Janie Pawle II – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Poznajemy jego życie od momentu, gdy jeszcze jako zwykły ksiądz jest świadkiem wybuchu II wojny światowej. W trakcie wojny jest aresztowany przez gestapo, poznaje grupę dziewcząt zwanych później Ósemkami, dla…

“Ojciec wolnych ludzi” to powieść oparta na faktach z życia człowieka uznawanego przez Polaków za drugi autorytet po Janie Pawle II – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Poznajemy jego życie od momentu, gdy jeszcze jako zwykły ksiądz jest świadkiem wybuchu II wojny światowej. W trakcie wojny jest aresztowany przez gestapo, poznaje grupę dziewcząt zwanych później Ósemkami, dla których stanie się kierownikiem duchowym, pracuje jako kapelan powstańczego szpitala. Po wojnie zostaje mianowany biskupem, a w 1948 roku zostaje prymasem.

Dzięki wciągającej narracji jesteśmy niemal bezpośrednimi świadkami walki Prymasa o niezależność Kościoła w komunistycznej Polsce – walki okupionej licznymi cierpieniami i dylematami. Zwłaszcza młodsi czytelnicy mogą dzięki tej książce zrozumieć znaczenie pojęć i wydarzeń historii polskiego Kościoła, o których dotychczas słyszeli na ogół wyrywkowo lub nie słyszeli wcale – Non possumus, peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po Polsce, milenium Chrztu Polski, list biskupów polskich do biskupów niemieckich i wiele innych.

Oczywiście istotną część książki stanowi opis uwięzienia Prymasa przez władze komunistyczne i prób złamania go przez UB. Poznajemy także stosunek Wyszyńskiego do reform Drugiego Soboru Watykańskiego i jego własną wizję Kościoła w Polsce. Nie mogło zabraknąć także przedstawienia jego relacji z biskupem Karolem Wojtyłą.

Cała ta historyczna wiedza jest jednak podana w lekkiej formie charakterystycznej dla Pawła Zuchniewicza. Takiego portretu Prymasa Tysiąclecia nie było dotychczas w Polsce.

 

Język Polski!


Pobierz Ojciec wolnych ludzi Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Ojciec wolnych ludzi (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  978-83-240-1763-8
  liczba stron
  268
  słowa kluczowe
  katolicyzm, Polska, biografia, PRL
  kategoria
  religia
  język
  polski
  dodał
  Snoopy


  Pobierz Ojciec wolnych ludzi eBook za darmo:

  Mirror-2

  Ojciec wolnych ludzi.pdf (PLN-0.00)

  Ojciec wolnych ludzi.epub (PLN-0.00)

  Ojciec wolnych ludzi.doc (PLN-0.00)

  Ojciec wolnych ludzi.txt (PLN-0.00)

  Ojciec wolnych ludzi.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Ojciec wolnych ludzi.PDF – (PLN 0.00);

  Ojciec wolnych ludzi.MOBI – (PLN 0.00);

  Ojciec wolnych ludzi.EPUB – (PLN 0.00);

  Ojciec wolnych ludzi.DOC – (PLN 0.00);

  Ojciec wolnych ludzi.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Ojciec wolnych ludzi ebook, Książkę Ojciec wolnych ludzi FB2, Download Ojciec wolnych ludzi PDF , Download Ojciec wolnych ludzi MOBI, Online Ojciec wolnych ludzi książkę, Za darmo Pobierz Ojciec wolnych ludzi IPhone, Online Książkę Ojciec wolnych ludzi PDF, Za darmo Ojciec wolnych ludzi DJVU, Za darmo pobierz Ojciec wolnych ludzi TXT, Pobierz Ojciec wolnych ludzi RTF, Online Ojciec wolnych ludzi FB2 , e-książkę Ojciec wolnych ludzi pobierz TXT, Za darmo Ojciec wolnych ludzi pobierz książkę, Książkę Ojciec wolnych ludzi pobierz MOBI, Pobierz Ojciec wolnych ludzi IPad, Czytaj Ojciec wolnych ludzi MOBI, Czytaj Ojciec wolnych ludzi DOCX, Za darmo Ojciec wolnych ludzi AWZ, Download książkę Ojciec wolnych ludzi iPad , Za darmo Ojciec wolnych ludzi DJVU, Download Ojciec wolnych ludzi książkę za darmo, Za darmo książkę Ojciec wolnych ludzi DVD, Czytaj Ojciec wolnych ludzi TXT, eBook Ojciec wolnych ludzi pobierz DJVU, Ojciec wolnych ludzi pobierz książkę za darmo, Ojciec wolnych ludzi pobierz książkę pdf za darmo, Ojciec wolnych ludzi pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Ojciec wolnych ludzi pdf za darmo.

  Leave a Reply