Pobierz Książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka za darmo pdf, ePub, kindle

O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki O jedenastej - powiada aktor - sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka


Swoją książkę o polityce Becka zatytułowałem: O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Był to tytuł pretensjonalny, należało go raczej użyć na motto książki. Ale wyrażał myśl, że polityka musi odpowiadać możliwościom, które ma państwo, że polityka musi być skoordynowana z potencjałem państwa. To samo miał na myśli Bismarck, kiedy użył tych słów właśnie: O jedenastej – powiada…

Swoją książkę o polityce Becka zatytułowałem: O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Był to tytuł pretensjonalny, należało go raczej użyć na motto książki. Ale wyrażał myśl, że polityka musi odpowiadać możliwościom, które ma państwo, że polityka musi być skoordynowana z potencjałem państwa. To samo miał na myśli Bismarck, kiedy użył tych słów właśnie: O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. To znaczy, że można i uprawiać politykę uniezależnioną od właściwych sił państwa, ale polityk stosujący tego rodzaju bluff i maskaradę musi wiedzieć, że się to skończy tak, jak się kończy gra każdego aktora. I dlatego pozwolę sobie przytoczyć zdania, którymi zakończyłem swoje emigracyjne studium nad polityką Józefa Becka: „Polityka zagraniczna jest wielką szachownicą, na której zamiast figur z kości słoniowej stoją w polach żywe narody. Pionki, laufry, konie, wieże; posuwane są nie przez dwóch graczy, lecz każdy pionek i każda wieża jest mniejszym lub większym, słabszym lub silniejszym narodem i poruszane są przez kierownika swej polityki zagranicznej. Pionek może być oddany przez gracza i z szachownicy zrzucony na sukno stolika do gry. Naród może być tak przez swego ministra pchnięty, że śmierć i pożar przebiegną nad jego miastami i wsiami, że niewola na długo stanie się jego udziałem. Na szachownicy polityki zagranicznej gra się bogactwem i nędzą, życiem i śmiercią milionów ludzi. Biada narodom, które się oddają w niezręczne lub nieumiejętne ręce”.

Stanisław Cat-Mackiewicz

 

Język Polski!


Pobierz O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  97883-242-1711-3
  liczba stron
  344
  język
  polski
  dodał
  masaii


  Pobierz O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka eBook za darmo:

  Mirror-2

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.pdf (PLN-0.00)

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.epub (PLN-0.00)

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.doc (PLN-0.00)

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.txt (PLN-0.00)

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.PDF – (PLN 0.00);

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.MOBI – (PLN 0.00);

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.EPUB – (PLN 0.00);

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.DOC – (PLN 0.00);

  O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka ebook, Książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka FB2, Download O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka PDF , Download O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka MOBI, Online O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka książkę, Za darmo Pobierz O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka IPhone, Online Książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka PDF, Za darmo O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka DJVU, Za darmo pobierz O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka TXT, Pobierz O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka RTF, Online O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka FB2 , e-książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pobierz TXT, Za darmo O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pobierz książkę, Książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pobierz MOBI, Pobierz O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka IPad, Czytaj O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka MOBI, Czytaj O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka DOCX, Za darmo O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka AWZ, Download książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka iPad , Za darmo O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka DJVU, Download O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka książkę za darmo, Za darmo książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka DVD, Czytaj O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka TXT, eBook O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pobierz DJVU, O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pobierz książkę za darmo, O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pobierz książkę pdf za darmo, O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona. Polityka Józefa Becka pdf za darmo.

  Leave a Reply