Pobierz Książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości za darmo pdf, ePub, kindle

Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości


Brytyjski biolog, Rupert Sheldrake, i amerykański duchowny, Matthew Fox, mają wspólne zainteresowanie w sięganiu poza zinstytucjonalizowaną naukę i mechanistyczną religię. Te dwa wybitne umysły współczesnych czasów prowadzą ze sobą dialogi, z których wyłania się nowa kosmologia, która przemawia zarówno do naszych serc, jak i umysłów.

Autorzy powracają do dawnego porządku widzenia świata, w…

Brytyjski biolog, Rupert Sheldrake, i amerykański duchowny, Matthew Fox, mają wspólne zainteresowanie w sięganiu poza zinstytucjonalizowaną naukę i mechanistyczną religię. Te dwa wybitne umysły współczesnych czasów prowadzą ze sobą dialogi, z których wyłania się nowa kosmologia, która przemawia zarówno do naszych serc, jak i umysłów.

Autorzy powracają do dawnego porządku widzenia świata, w którym Natura była postrzegana przez ludzi jako żywy organizm. Z czasem ludzkość przyjęła mechanistyczny ogląd świata Natury, poddając go coraz bardziej drobiazgowej analizie. Sheldrake i Fox pokazują nam proces, podczas którego zatraciliśmy więź ze światem Natury i inspirują do tego aby odnowić tę utraconą relację. To dzięki niej w naszym życiu może pojawić się nieznana wcześniej harmonia.

Prowadzą nas przez różne aspekty świata Natury, odkrywając przed nami nowe oblicza Natury i udowadniając, że jest ona żywym organizmem. Poruszają też kwestie związane naszym doświadczaniem światła, ciemności, duszy, modlitwy, edukacji. Prezentują przykłady duchowych praktyk, które są zanurzone w Naturze i uzmysławiają nam ile głębi moża odnaleźć w tym, co przyzwyczailiśmy się traktować jako oczywiste. Omawiają również słynną kontrowersyjną hipotezę Sheldrake’a dotyczącą pól morficznych, które są zasadą porządkującą nie tylko w świecie natury lecz również w naszym życiu społecznym. Dowiemy się również dlaczego zdaniem tego biologa Natura nie jest oparta na niezmiennych “prawach” (matematycznych czy fizycznych) lecz kierowana nawykami i zdolna do ewolucji. Co przemawia za tym, że jest ona Naturą myślącą i czującą, zdolną do zmian i adaptacji?

Sheldrake i Fox przedstawiają duchowość, której integralnym elementem jest świat Natury. Łączą pradawną, animistyczną wizję świata ze współczesnymi doniesieniami naukowymi.

W ich zaskakujących dialogach zaprezentowanych w książce Naturalna łaska odnajdziemy również niezwykłą harmonię między dwoma pozornie przeciwstawnymi obozami – nauką i religią.

“…Biorąc to wszystko pod uwagę, powyższe zmiany prowadzą do ogromnego przesynięcia w koncepcji świata. Ale nie wracamy do animizmu, panującego przed narodzinami mechanistycznej koncepcji Natury. Obecnie znajdujemy się w erze postmechanistycznej, czyli na wyższym zwoju spirali rozwoju. Nowy animizm różni się od starego tym, że obecnie żyjąca Natura jest postrzegana jako rozwijająca się i pełna twórczości.
(…) Wszyscy wyrastaliśmy w świetle koncepji, że natura jest mechanistyczna, nieożywiona i nie ma duszy. Większość ludzi nigdy jednak nie miała pełnego przekonania do filozofii mechanistycznej, ale zwykle akceptowali ją od poniedziałku do piątku. W weekendy przeważa zupełnie inny stosunek do Natury. W weekendy, wakacje i w emeryckich fantazjach wielu ludzi próbuje zlączyć się z Naturą w inny sposób, tworząc raczej związek ja-ty, a nie związek ja-to, charakterystyczny dla postawy mechanistycznej. A więc koncepcja ożywionej Natury nie jest nam to zupełnie obca. Po prostu została zepchnieta w sferę subiektywnego doświadczenia i naszego prywatnego życia, podczas gdy postawę mechanistyczną wyposażono w autorytet naukowej obiektywności. Ale obecnie sama nauka prowadzi nas ku nowemu rozumieniu życia Natury.” – fragment książki

 

Język Polski!


Pobierz Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości eBook za darmo:

  Mirror-2

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.pdf (PLN-0.00)

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.epub (PLN-0.00)

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.doc (PLN-0.00)

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.txt (PLN-0.00)

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.PDF – (PLN 0.00);

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.MOBI – (PLN 0.00);

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.EPUB – (PLN 0.00);

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.DOC – (PLN 0.00);

  Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości ebook, Książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości FB2, Download Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości PDF , Download Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości MOBI, Online Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości książkę, Za darmo Pobierz Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości IPhone, Online Książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości PDF, Za darmo Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości DJVU, Za darmo pobierz Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości TXT, Pobierz Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości RTF, Online Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości FB2 , e-książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pobierz TXT, Za darmo Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pobierz książkę, Książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pobierz MOBI, Pobierz Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości IPad, Czytaj Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości MOBI, Czytaj Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości DOCX, Za darmo Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości AWZ, Download książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości iPad , Za darmo Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości DJVU, Download Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości książkę za darmo, Za darmo książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości DVD, Czytaj Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości TXT, eBook Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pobierz DJVU, Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pobierz książkę za darmo, Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pobierz książkę pdf za darmo, Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości pdf za darmo.

  Leave a Reply