Pobierz Książkę Myśli nieuczesane wszystkie za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Myśli nieuczesane wszystkie za darmo pdf, ePub, kindle

Myśli nieuczesane wszystkie Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Myśli nieuczesane wszystkie


Jest to książka, z której każdy cywilizowany, myślący człowiek powinien co wieczór przeczytać trzy lub cztery linijki, zanim zaśnie (jeśli w ogóle będzie mógł zasnąć).
Umberto Eco

W czterdzieści lat po śmierci Stanisława Jerzego Leca ukazuje się pełne wydanie jego najoryginalniejszego i najbardziej znanego dzieła, tom niniejszy zawiera bowiem cztery tysiące siedemset jedenaście myśli…

Jest to książka, z której każdy cywilizowany, myślący człowiek powinien co wieczór przeczytać trzy lub cztery linijki, zanim zaśnie (jeśli w ogóle będzie mógł zasnąć).
Umberto Eco

W czterdzieści lat po śmierci Stanisława Jerzego Leca ukazuje się pełne wydanie jego najoryginalniejszego i najbardziej znanego dzieła, tom niniejszy zawiera bowiem cztery tysiące siedemset jedenaście myśli nieuczesanych, czyli wszystkie opublikowane dotąd aforyzmy autora. Sięgając po formułę starożytnych sentencji, posługując się ostrym dowcipem, kalamburem, skrótem myślowym, kondensacją znaczeń, Lec budował wyjątkowo trafny komentarz do wynaturzeń współczesnych czasów, nawiązując do najszerszego kontekstu kultury europejskiej. Stał się mistrzem paradoksu, tropicielem wszelkich myślowych falsyfikatów i językowych frazesów, zniewalających ludzką indywidualność i pozostających na usługach totalitaryzmu. Choć czytelnikom jego aforyzmy wydawać się mogły celną reakcją na absurdy peerelowskiej rzeczywistości, nie są one jedynie wytworem chwili historycznej, lecz zachowują aktualność i uniwersalny sens:
Nie poznaję tych ludzi. Na barykadach byli wyżsi. Gorszy od „kultu jednostki” jest „kult zera”. Są tacy, co nie mają żadnych uprzedzeń narodowych. Mogą bić się z każdym. Z opozycji można się wylizać.
W Myślach nieuczesanych Lec kontynuuje tradycję gorzkiego żydowskiego humoru i intelektualnej gry, prześcigając lapidarnością i esencjonalnością swych aforyzmów niekwestionowanego mistrza gatunku, wiedeńczyka Karla Krausa. W eseju poświęconym pamięci wybitnego aforysty prof. Leszek Kołakowski napisał: „Rozbudzał swoim wysiłkiem ten obszar świadomości, ku któremu się zwraca autentyczna praca filozofa: miast, jak zawodowi filozofowie nieraz czynią, zlepiać zastane banały w pozorne całości, demaskował, jeden po drugim, każdy banał obiegowy, nie darował żadnemu słowu, które bezwładem języka usypia myśl. Przywrócił godność pięknemu kunsztowi aforystyki, wyjałowionemu przez wymęczony humorek kalamburzystów, dla których kalambur jest celem, nie zaś myśl, wyrażająca rzeczywiste paradoksy świata”.
Tłumaczone na wiele języków, cytowane w renomowanych antologiach, Myśli nieuczesane stały się ulubioną lekturą artystów, naukowców i polityków.

 

Język Polski!


Pobierz Myśli nieuczesane wszystkie Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Myśli nieuczesane wszystkie (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788373925212
  liczba stron
  704
  słowa kluczowe
  literatura polska, aforyzmy
  kategoria
  satyra
  język
  polski
  dodała
  Ag2S


  Pobierz Myśli nieuczesane wszystkie eBook za darmo:

  Mirror-2

  Myśli nieuczesane wszystkie.pdf (PLN-0.00)

  Myśli nieuczesane wszystkie.epub (PLN-0.00)

  Myśli nieuczesane wszystkie.doc (PLN-0.00)

  Myśli nieuczesane wszystkie.txt (PLN-0.00)

  Myśli nieuczesane wszystkie.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Myśli nieuczesane wszystkie.PDF – (PLN 0.00);

  Myśli nieuczesane wszystkie.MOBI – (PLN 0.00);

  Myśli nieuczesane wszystkie.EPUB – (PLN 0.00);

  Myśli nieuczesane wszystkie.DOC – (PLN 0.00);

  Myśli nieuczesane wszystkie.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Myśli nieuczesane wszystkie ebook, Książkę Myśli nieuczesane wszystkie FB2, Download Myśli nieuczesane wszystkie PDF , Download Myśli nieuczesane wszystkie MOBI, Online Myśli nieuczesane wszystkie książkę, Za darmo Pobierz Myśli nieuczesane wszystkie IPhone, Online Książkę Myśli nieuczesane wszystkie PDF, Za darmo Myśli nieuczesane wszystkie DJVU, Za darmo pobierz Myśli nieuczesane wszystkie TXT, Pobierz Myśli nieuczesane wszystkie RTF, Online Myśli nieuczesane wszystkie FB2 , e-książkę Myśli nieuczesane wszystkie pobierz TXT, Za darmo Myśli nieuczesane wszystkie pobierz książkę, Książkę Myśli nieuczesane wszystkie pobierz MOBI, Pobierz Myśli nieuczesane wszystkie IPad, Czytaj Myśli nieuczesane wszystkie MOBI, Czytaj Myśli nieuczesane wszystkie DOCX, Za darmo Myśli nieuczesane wszystkie AWZ, Download książkę Myśli nieuczesane wszystkie iPad , Za darmo Myśli nieuczesane wszystkie DJVU, Download Myśli nieuczesane wszystkie książkę za darmo, Za darmo książkę Myśli nieuczesane wszystkie DVD, Czytaj Myśli nieuczesane wszystkie TXT, eBook Myśli nieuczesane wszystkie pobierz DJVU, Myśli nieuczesane wszystkie pobierz książkę za darmo, Myśli nieuczesane wszystkie pobierz książkę pdf za darmo, Myśli nieuczesane wszystkie pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Myśli nieuczesane wszystkie pdf za darmo.

  Leave a Reply