Pobierz Książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie za darmo pdf, ePub, kindle

Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie


Gdyby to Pessoa przygotował do wydania “Księgę niepokoju”, zapewne wyszłaby z tego mniejsza książka. Jak wynika z jego notatek, przewidywał „w miarę możliwości rygorystyczną selekcję różnych istniejących fragmentów”, dostosowanie tych najstarszych do „prawdziwej psychiki” Soaresa oraz „ogólną redakcję samego stylu”. Takie zabiegi pozwoliłyby uzyskać prawdziwą książkę, doszlifowaną i…

Gdyby to Pessoa przygotował do wydania “Księgę niepokoju”, zapewne wyszłaby z tego mniejsza książka. Jak wynika z jego notatek, przewidywał „w miarę możliwości rygorystyczną selekcję różnych istniejących fragmentów”, dostosowanie tych najstarszych do „prawdziwej psychiki” Soaresa oraz „ogólną redakcję samego stylu”. Takie zabiegi pozwoliłyby uzyskać prawdziwą książkę, doszlifowaną i potoczystą, mającą być może połowę tych stron, które ma teraz i – być może – połowę swego uroku i geniuszu. Gdyby wyeliminować z niej to, co fragmentaryczne i nieukończone, książka niewątpliwie zyskałaby na sile, ale mogłaby też stać się przy tym zaledwie „kolejną” książką, a nie wyjątkowym dziełem, którym jest.
Richard Zenith

Prezentowany poniżej przekład “Księgi niepokoju” oparty został na dziewiątym wydaniu Richarda Zenitha (2011). Tym samym wprowadza on istotne zmiany w odniesieniu do poprzedniego wydania Księgi w moim przekładzie (opartego na czwartym wydaniu Zenitha z 2003 roku), które ukazało się Warszawie w 2007. Poza tym, że tekst przeszedł nową redakcję w oparciu o nowy oryginał, został też poszerzony o wspomniane siedem fragmentów. Uwzględniono w nim także kilkaset zmian wynikłych z nowych odczytań rękopisów – w większości przypadków nadających zdaniu całkiem nowy sens – oraz usunięto część akapitów. Te z „wielkich fragmentów” (składających się na drugą część książki), które w poprzednich wydaniach nosiły jednakowe tytuły, a zróżnicowane były numerycznie, teraz zostały połączone w całości podzielone jedynie gwiazdkami. Na końcu umieszczono kilka szczątkowych tekstów (oznaczonych jako apendyksy), które Wydawca zidentyfikował jako nieukończone fragmenty “Księgi niepokoju” lub/i wersje fragmentów istniejących. […]

Dokonane przez Richarda Zenitha drobiazgowe, bibliofilskie opracowanie Księgi zostało w polskim wydaniu zredukowane do niezbędnego minimum. Oryginał opatrzono w szczegółowe przypisy informujące między innymi o datach (datowanych fragmentów), o tym, czy dany fragment został napisany ręcznie, czy na maszynie, jak również o wszystkich wariantach poszczególnych słów i zdań. W przypisach do polskiego wydania pomijałem te kwestie, a w przypadku fragmentów pozostawionych w różnych wersjach wybierałem taką propozycję Autora, którą uznałem za najstosowniejszą.
Michał Lipszyc [ze wstępu]

Nigdy żaden pisarz nie zdołał w sposób równie bezpośredni i wyrazisty przenieść swojej duszy na zapisaną kartkę papieru. „Księga niepokoju” to arcydziwna fotografia, stworzona ze słów jedynej materii zdolnej uchwycić zakamarki duszy, która została tu ujawniona.
Richard Zenith

To, co mamy przed sobą, nie jest książką, lecz jej odwrotnością i zaprzeczeniem; jest książką potencjalną, książką, w całkowitej ruinie, książką-marzeniem, książką-rozpaczą, antyksiążką, poza jakąkolwiek literaturą. To, co znajdujemy na tych stronach, to geniusz Pessoi w szczytowej formie.
Richard Zenith

Wstęp: Richard Zenith.

 

Język Polski!


Pobierz Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie eBook za darmo:

  Mirror-2

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.pdf (PLN-0.00)

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.epub (PLN-0.00)

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.doc (PLN-0.00)

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.txt (PLN-0.00)

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.PDF – (PLN 0.00);

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.MOBI – (PLN 0.00);

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.EPUB – (PLN 0.00);

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.DOC – (PLN 0.00);

  Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie ebook, Książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie FB2, Download Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie PDF , Download Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie MOBI, Online Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie książkę, Za darmo Pobierz Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie IPhone, Online Książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie PDF, Za darmo Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie DJVU, Za darmo pobierz Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie TXT, Pobierz Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie RTF, Online Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie FB2 , e-książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pobierz TXT, Za darmo Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pobierz książkę, Książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pobierz MOBI, Pobierz Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie IPad, Czytaj Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie MOBI, Czytaj Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie DOCX, Za darmo Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie AWZ, Download książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie iPad , Za darmo Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie DJVU, Download Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie książkę za darmo, Za darmo książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie DVD, Czytaj Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie TXT, eBook Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pobierz DJVU, Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pobierz książkę za darmo, Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pobierz książkę pdf za darmo, Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Księga niepokoju spisana przez Bernarda Soaresa, pomocnika księgowego w Lizbonie pdf za darmo.

  Leave a Reply