Pobierz Książkę Kocham pana, panie Sułku za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Kocham pana, panie Sułku za darmo pdf, ePub, kindle

Kocham pana, panie Sułku Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Kocham pana, panie Sułku


Kocham pana, panie Sułku to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia (Trójka). Przez lata pan Sułek, pani Eliza, gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej…

Kocham pana, panie Sułku to literacka wersja minisłuchowisk emitowanych w Ilustrowanym Magazynie Autorów, później w Powtórce z rozrywki, w Programie 3 Polskiego Radia (Trójka). Przez lata pan Sułek, pani Eliza, gajowy Marucha oraz ich przygody przyciągały do radioodbiorników tysiące słuchaczy. Jeżeli jednak kogoś rozśmieszyło to lub owo, zasługa w tym wykonawców radiowych, którzy martwej literze nadali żywy kształt, umiejętnie operując głosem. Jak każdy aktor utożsamiali się oni z kreowanymi przez siebie postaciami bardzo solidnie, tak że nierzadko dochodziło do zabawnych nieporozumień na ulicy (…) kiedy to zapamiętały pierwszy lepszy słuchacz, widząc Krzysztofa Kowalewskiego, wołał: O, pan Sułek! lub spostrzegłszy nagle Martę Lipińską, wrzeszczał: O, pani Eliza! I tylko nikt nigdy nie zawołał: O, gajowy Marucha! – bowiem gajowy Marucha nie chadzał tam, gdzie inni, a siedział w swojej gajówce i jadł chleb, przeważnie z masłem. (…) Jeśli natomiast spytałby ktoś, skąd ten cały pan Sułek i ta cała pani Eliza w ogóle się wzięli? – musiałbym opowiedzieć następującą historię:

Eliza Wymęga–Zarawiejska, niemłoda już kobieta, zakochała się pierwszą, niewinną miłością w młodym człowieku nazwiskiem Sułek. Rodzina Wymęgów nie ukrywała niechęci z powodu tego, jej zdaniem, niefortunnego wyboru przedstawicielki swojego rodu. Robiono pani Elizie wiele nieprzyjemności, szykanowano ją, dokuczano na każdym kroku. I w tym wypadku miłość jednak nie znała granic, skutkiem czego pani Eliza postanowiła opuścić dom rodzinny i jakoś urządzić się z panem Sułkiem, notabene uczniem szkoły podstawowej od dłuższego już czasu. Kiedy po lekcjach siadywali na rozmaitych wzgórkach, wspólnie czytając używane gazety, kiedy patrzyli na przyrodę i na wszystko to, co ich przecież otaczało, kiedy pani Eliza kładła rękę na dłoni pana Sułka, a on odsuwał tę dłoń z niechęcią sztubaka i warczał: Cicho! – wtedy właśnie pani Eliza czuła, że dzieje się z nią coś nieokreślonego, coś pięknego. Czuła, że kocha tego człowieka, który tu, na tym wzgórku, siedzi obok niej i czyta gazetę. Czuła, że ten wzgórek to całe wzgórze ich miłości, i czuła, czuła, że pal licho Wymęgów–Zarawiejskich z ich arystokratycznymi przesądami, że pal licho, pal licho wszystko, że pal licho cały świat… poza tym wzgórkiem, poza tym panem Sułkiem najsłodszym, który przecież był łagodnym zmierzchem ostatnich wakacji jej życia!…
Aż tu nagle, pewnego dnia, kiedy to jak zwykle przeglądali pospołu prasę, rzuciło im się w oczy następujące ogłoszenie:

Stary, zdezelowany, zmurszały, walący się chlew do rozbiórki sprzedam za jakie sto złoty.
Marucha (gajowy)

Klasnęła w dłonie pani Eliza.
– No, panie Sułku najsłodszy, widzi pan?…
– Co?
– Trafiła nam się niezła okazja. Będziemy mieli swój własny dom! Kocham pana.
– Cicho…
Pan Sułek przeleciał wzrokiem ogłoszenie, powąchał papier, oderwał część gazety z ogłoszeniem i zaczął ją szybko zjadać. Postąpił tak, ponieważ nie chciał, aby ogłoszenie dostało się w niepowołane ręce, a trafiającą się okazję postanowił chwycić natychmiast, jak chwyta się zawsze byka za rogi. W krótkim czasie pani Eliza i pan Sułek zamieszkali w chlewie gajowego Maruchy, który stał się ich prawdziwym domem.
I tak się wszystko zaczęło…

 

Język Polski!


Pobierz Kocham pana, panie Sułku Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kocham pana, panie Sułku (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  liczba stron
  196
  kategoria
  satyra
  język
  polski
  dodał
  A–


  Pobierz Kocham pana, panie Sułku eBook za darmo:

  Mirror-2

  Kocham pana, panie Sułku.pdf (PLN-0.00)

  Kocham pana, panie Sułku.epub (PLN-0.00)

  Kocham pana, panie Sułku.doc (PLN-0.00)

  Kocham pana, panie Sułku.txt (PLN-0.00)

  Kocham pana, panie Sułku.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Kocham pana, panie Sułku.PDF – (PLN 0.00);

  Kocham pana, panie Sułku.MOBI – (PLN 0.00);

  Kocham pana, panie Sułku.EPUB – (PLN 0.00);

  Kocham pana, panie Sułku.DOC – (PLN 0.00);

  Kocham pana, panie Sułku.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Kocham pana, panie Sułku ebook, Książkę Kocham pana, panie Sułku FB2, Download Kocham pana, panie Sułku PDF , Download Kocham pana, panie Sułku MOBI, Online Kocham pana, panie Sułku książkę, Za darmo Pobierz Kocham pana, panie Sułku IPhone, Online Książkę Kocham pana, panie Sułku PDF, Za darmo Kocham pana, panie Sułku DJVU, Za darmo pobierz Kocham pana, panie Sułku TXT, Pobierz Kocham pana, panie Sułku RTF, Online Kocham pana, panie Sułku FB2 , e-książkę Kocham pana, panie Sułku pobierz TXT, Za darmo Kocham pana, panie Sułku pobierz książkę, Książkę Kocham pana, panie Sułku pobierz MOBI, Pobierz Kocham pana, panie Sułku IPad, Czytaj Kocham pana, panie Sułku MOBI, Czytaj Kocham pana, panie Sułku DOCX, Za darmo Kocham pana, panie Sułku AWZ, Download książkę Kocham pana, panie Sułku iPad , Za darmo Kocham pana, panie Sułku DJVU, Download Kocham pana, panie Sułku książkę za darmo, Za darmo książkę Kocham pana, panie Sułku DVD, Czytaj Kocham pana, panie Sułku TXT, eBook Kocham pana, panie Sułku pobierz DJVU, Kocham pana, panie Sułku pobierz książkę za darmo, Kocham pana, panie Sułku pobierz książkę pdf za darmo, Kocham pana, panie Sułku pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Kocham pana, panie Sułku pdf za darmo.

  Leave a Reply