Pobierz Książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek za darmo pdf, ePub, kindle

Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek


Pięć Egipcjanek opowiada historie swojego życia. Ich opowieści bywają mistyczne, miejscami okrutne i tragiczne, ciepłe, zabawne, a czasem wzruszające, ale zawsze osadzone w konkretnych przykładach. Wyłania się z nich sugestywny obraz złożonej sytuacji drugiej żony w małżeństwie poligamicznym, komplikacji związanych z rozwodem, rytuałów obrzezania dziewcząt i zawarcia małżeństwa, cierpienia…

Pięć Egipcjanek opowiada historie swojego życia. Ich opowieści bywają mistyczne, miejscami okrutne i tragiczne, ciepłe, zabawne, a czasem wzruszające, ale zawsze osadzone w konkretnych przykładach. Wyłania się z nich sugestywny obraz złożonej sytuacji drugiej żony w małżeństwie poligamicznym, komplikacji związanych z rozwodem, rytuałów obrzezania dziewcząt i zawarcia małżeństwa, cierpienia spowodowanego utratą dzieci oraz gospodarowania skromnymi zasobami rodziny.To fascynująca lektura i kopalnia wiedzy na temat kultury i życia we współczesnym Egipcie.

Khul-khaal – to ciężkie, złote lub srebrne bransolety zakładane na kostki przez zamężne kobiety w Egipcie, bransolety te wydają dźwięk, który informuje innych o statusie noszącej je kobiety. Khul-khaal ograniczają swobodę ruchów, ale mogą też przynosić kobiecie korzyści. Jako ozdoba połyskująca na kształtnej kostce i przy każdym kroku wydająca charakterystyczny, brzęczący odgłos, bywają uwodzicielskie.Małżeństwo jest dla Egipcjanek najważniejszą rzeczą na świecie, po to się rodzą i ku temu zmierza całe ich życie, to małżeństwo bowiem powinno zapewnić im godność i dostatek. Czy tak jest? Czy jednak nie staje się ono kolejnym więzieniem, a srebrne lub złote bransolety kajdanami? Życie egipskich kobiet jest niełatwe, ale radzą sobie z nim na swój własny sposób i na swój własny sposób starają się być szczęśliwe. Te pięć opowieści nagranych i spisanych przez autorkę książki, to autentyczne losy zupełnie normalnych, a więc często biednych, niewykształconych, ale kochających życie egipskich kobiet. To książka, która nie tylko pokazuje prawdziwe życie zwykłego człowieka w Egipcie, ale również jest kopalnią wiedzy o tej jakże dla nas ciągle tajemniczej i niezrozumiałej kulturze. Powtarzają się tam w kontekście losów każdej z kolejnych kobiet takie ważne dla tej kultury zagadnienia, jak najważniejsze obrzędy (małżeństwo, narodziny dzieci, obrzezanie, rozwód itp.), wyznawane wartości i normy oraz światopoglądy.

 

Język Polski!


Pobierz Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788392589716
  liczba stron
  264
  słowa kluczowe
  Egipt, tradycja, dziewczynki, życie, rytuały
  kategoria
  literatura faktu
  język
  polski


  Pobierz Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek eBook za darmo:

  Mirror-2

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.pdf (PLN-0.00)

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.epub (PLN-0.00)

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.doc (PLN-0.00)

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.txt (PLN-0.00)

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.PDF – (PLN 0.00);

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.MOBI – (PLN 0.00);

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.EPUB – (PLN 0.00);

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.DOC – (PLN 0.00);

  Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek ebook, Książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek FB2, Download Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek PDF , Download Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek MOBI, Online Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek książkę, Za darmo Pobierz Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek IPhone, Online Książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek PDF, Za darmo Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek DJVU, Za darmo pobierz Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek TXT, Pobierz Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek RTF, Online Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek FB2 , e-książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pobierz TXT, Za darmo Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pobierz książkę, Książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pobierz MOBI, Pobierz Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek IPad, Czytaj Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek MOBI, Czytaj Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek DOCX, Za darmo Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek AWZ, Download książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek iPad , Za darmo Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek DJVU, Download Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek książkę za darmo, Za darmo książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek DVD, Czytaj Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek TXT, eBook Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pobierz DJVU, Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pobierz książkę za darmo, Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pobierz książkę pdf za darmo, Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek pdf za darmo.

  Leave a Reply