Pobierz Książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze za darmo pdf, ePub, kindle

Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze


„Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem” – mawiał o sobie Józef Tischner. Nowa książka Wojciecha Bonowicza przedstawia wybitnego myśliciela, duszpasterza i publicystę przede wszystkim jako „Józka z Łopusznej”, który zjednywał sobie wszystkich ogromnym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. Z połączenia…

„Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem” – mawiał o sobie Józef Tischner. Nowa książka Wojciecha Bonowicza przedstawia wybitnego myśliciela, duszpasterza i publicystę przede wszystkim jako „Józka z Łopusznej”, który zjednywał sobie wszystkich ogromnym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. Z połączenia krótkich obrazów powstał barwny portret Tischnera, człowieka nietuzinkowego, wnoszącego ożywczy ferment do polskiego życia intelektualnego i publicznego.

“Najbardziej znany góralski dowcip opowiadany przez Tischnera ma za bohatera nieśmiertelnego Franka Gąsienicę. „Po mnie nic nie zostanie, oprócz tych paru dowcipów – tym raduję się oczywiście – które Franek Gąsienica wymyśla, a ja, jak ten magiel, powtarzam”, mówił Tischner podczas jednego z wykładów. Otóż w czasie powodzi w Łopusznej chłopi stali przy moście na Dunajcu i obserwowali, co się dzieje. Przedmiot refleksji był zawsze ten sam: czy woda zabierze most, czy nie zabierze. Ale tym razem chłopów coś zaintrygowało: unoszący się na wodzie góralski kapelusz. Patrzą – stanął na prądzie. Za chwilę – pod prąd. Zaś stanął – i z prądem. „Coz to? Cud?”, pyta jeden. „E nie, to Franek Gąsienica. Pedzioł, że ma w dupie powódź i orze”.

Dowcip ten – góralska wersja wezwania: „Róbmy swoje!” – zrobił zrozumiałą karierę w latach stanu wojennego. Przy różnych okazjach Tischner powtarzał, że nie ma czasów tak złych, żeby nie można było uprawiać nauki, a w szczególności – oswajać świata myśleniem”. (fragment)

 

Język Polski!


Pobierz Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  978-83-240-1348-7
  liczba stron
  280
  słowa kluczowe
  Tischner, biografia,
  kategoria
  literatura faktu
  język
  polski
  dodał
  Snoopy


  Pobierz Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze eBook za darmo:

  Mirror-2

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.pdf (PLN-0.00)

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.epub (PLN-0.00)

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.doc (PLN-0.00)

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.txt (PLN-0.00)

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.PDF – (PLN 0.00);

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.MOBI – (PLN 0.00);

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.EPUB – (PLN 0.00);

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.DOC – (PLN 0.00);

  Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze ebook, Książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze FB2, Download Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze PDF , Download Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze MOBI, Online Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze książkę, Za darmo Pobierz Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze IPhone, Online Książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze PDF, Za darmo Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze DJVU, Za darmo pobierz Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze TXT, Pobierz Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze RTF, Online Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze FB2 , e-książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pobierz TXT, Za darmo Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pobierz książkę, Książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pobierz MOBI, Pobierz Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze IPad, Czytaj Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze MOBI, Czytaj Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze DOCX, Za darmo Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze AWZ, Download książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze iPad , Za darmo Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze DJVU, Download Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze książkę za darmo, Za darmo książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze DVD, Czytaj Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze TXT, eBook Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pobierz DJVU, Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pobierz książkę za darmo, Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pobierz książkę pdf za darmo, Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Kapelusz na wodzie: Gawędy o księdzu Tischnerze pdf za darmo.

  Leave a Reply