Pobierz Książkę Jedyne wyjście za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Jedyne wyjście za darmo pdf, ePub, kindle

Jedyne wyjście Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Jedyne wyjście


Ostatnie powieść St. I. Witkiewicza, napisana w latach 1931-1933, nie znalazła wydawcy przed wojną i ukazała się dopiero po 35 latach, wydobyta z ocalałego rękopisu. Podobnie jak w utworach dramatycznych, Witkacy okazuje się prekursorem i w “Jedynym Wyjściu”.

Fabuła jest pretekstem do ukazania bardzo ważnych problemów społecznych. Witkacy lansuje tu swój system filozoficzny, którego mimo…

Ostatnie powieść St. I. Witkiewicza, napisana w latach 1931-1933, nie znalazła wydawcy przed wojną i ukazała się dopiero po 35 latach, wydobyta z ocalałego rękopisu. Podobnie jak w utworach dramatycznych, Witkacy okazuje się prekursorem i w “Jedynym Wyjściu”.

Fabuła jest pretekstem do ukazania bardzo ważnych problemów społecznych. Witkacy lansuje tu swój system filozoficzny, którego mimo wieloletnich usiłowań nie zdołał opracować do końca. Interesujące tezy tego “Hauptwerku” wkłada w rozmyślania głównego bohatera Izydora, poglądy na sztukę przedstawia malarz Marceli, ich zaś wzajemne stosunki, skomplikowane przez Rustalkę, żonę Izydora, a do niedawna kochankę Marcelego, dają autorowi okazję do śmiałego ataku na moralność burżuazyjną. W ataku tym autor nie cofa się przed drastycznością sformułowań i sytuacji. Nie brak w tej książce również ostrych wycieczek osobistych. Uważny czytelnik powojennej prozy znajdzie w niejednym utworze analogię do licznych epizodów “Jedynego Wyjścia”, które już dawno powinno było być znane jako próba śmiałego naświetlenia skomplikowanych problemów współczesnego świata.

 

Język Polski!


Pobierz Jedyne wyjście Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jedyne wyjście (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  liczba stron
  254
  kategoria
  klasyka
  język
  polski
  dodała
  Monika


  Pobierz Jedyne wyjście eBook za darmo:

  Mirror-2

  Jedyne wyjście.pdf (PLN-0.00)

  Jedyne wyjście.epub (PLN-0.00)

  Jedyne wyjście.doc (PLN-0.00)

  Jedyne wyjście.txt (PLN-0.00)

  Jedyne wyjście.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Jedyne wyjście.PDF – (PLN 0.00);

  Jedyne wyjście.MOBI – (PLN 0.00);

  Jedyne wyjście.EPUB – (PLN 0.00);

  Jedyne wyjście.DOC – (PLN 0.00);

  Jedyne wyjście.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Jedyne wyjście ebook, Książkę Jedyne wyjście FB2, Download Jedyne wyjście PDF , Download Jedyne wyjście MOBI, Online Jedyne wyjście książkę, Za darmo Pobierz Jedyne wyjście IPhone, Online Książkę Jedyne wyjście PDF, Za darmo Jedyne wyjście DJVU, Za darmo pobierz Jedyne wyjście TXT, Pobierz Jedyne wyjście RTF, Online Jedyne wyjście FB2 , e-książkę Jedyne wyjście pobierz TXT, Za darmo Jedyne wyjście pobierz książkę, Książkę Jedyne wyjście pobierz MOBI, Pobierz Jedyne wyjście IPad, Czytaj Jedyne wyjście MOBI, Czytaj Jedyne wyjście DOCX, Za darmo Jedyne wyjście AWZ, Download książkę Jedyne wyjście iPad , Za darmo Jedyne wyjście DJVU, Download Jedyne wyjście książkę za darmo, Za darmo książkę Jedyne wyjście DVD, Czytaj Jedyne wyjście TXT, eBook Jedyne wyjście pobierz DJVU, Jedyne wyjście pobierz książkę za darmo, Jedyne wyjście pobierz książkę pdf za darmo, Jedyne wyjście pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Jedyne wyjście pdf za darmo.

  Leave a Reply