Pobierz Książkę Imię róży za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Imię róży za darmo pdf, ePub, kindle

Imię róży Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Imię róży


Wydanie poprawione przez autora.

Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż…

Wydanie poprawione przez autora.

Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż za kilka dni w opactwie ma się odbyć ważna debata teologiczna, w której wezmą udział dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele.

Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Przenikliwy Anglik orientuje się, że wyjaśnienia mrocznego sekretu należy szukać w klasztornej bibliotece. Bogaty księgozbiór, w którym nie brak dzieł uważanych za niebezpieczne, mieści się w salach tworzących labirynt. Intruz może tam łatwo zabłądzić, a nawet – jak krążą słuchy – postradać zmysły.

Powieść ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku. Jej sukces czytelniczy był wielkim zaskoczeniem dla teoretyków i krytyków literatury. Dziś „Imię róży” zalicza się powszechnie do arcydzieł XX wieku.

Po trzydziestu latach autor przeczytał swoje debiutanckie dzieło i postanowił je poprawić. Nie zmienił oczywiście stylu ani fabuły, ale zapragnął nadać tokowi narracji nieco więcej lekkości. W posłowiu napisał również:
„Natrafiłem też na parę błędów, (…). W pewnym miejscu Adso mówi, że wystarczyło mu parę sekund, by sobie z czymś poradzić, ale w średniowieczu nie znano jeszcze takiej miary czasu jak sekunda”.

Znalezienie owych zmian wprowadzonych przez autora i poprawionych przez niego błędów – jakaż fascynująca przygoda dla miłośników twórczości Umberta Eco!

 

Język Polski!


Pobierz Imię róży Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Imię róży (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Imię róży eBook za darmo:

  Mirror-2

  Imię róży.pdf (PLN-0.00)

  Imię róży.epub (PLN-0.00)

  Imię róży.doc (PLN-0.00)

  Imię róży.txt (PLN-0.00)

  Imię róży.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Imię róży.PDF – (PLN 0.00);

  Imię róży.MOBI – (PLN 0.00);

  Imię róży.EPUB – (PLN 0.00);

  Imię róży.DOC – (PLN 0.00);

  Imię róży.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Imię róży ebook, Książkę Imię róży FB2, Download Imię róży PDF , Download Imię róży MOBI, Online Imię róży książkę, Za darmo Pobierz Imię róży IPhone, Online Książkę Imię róży PDF, Za darmo Imię róży DJVU, Za darmo pobierz Imię róży TXT, Pobierz Imię róży RTF, Online Imię róży FB2 , e-książkę Imię róży pobierz TXT, Za darmo Imię róży pobierz książkę, Książkę Imię róży pobierz MOBI, Pobierz Imię róży IPad, Czytaj Imię róży MOBI, Czytaj Imię róży DOCX, Za darmo Imię róży AWZ, Download książkę Imię róży iPad , Za darmo Imię róży DJVU, Download Imię róży książkę za darmo, Za darmo książkę Imię róży DVD, Czytaj Imię róży TXT, eBook Imię róży pobierz DJVU, Imię róży pobierz książkę za darmo, Imię róży pobierz książkę pdf za darmo, Imię róży pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Imię róży pdf za darmo.

  Leave a Reply