Pobierz Książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości za darmo pdf, ePub, kindle

Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości


Starzenie się to przecież naturalny proces, a człowiek w wieku sześćdziesięciu pięciu czy siedemdziesięciu pięciu lat jest – jeśli nie chce się odmładzać – tak samo zdrowy i normalny jak człowiek w wieku lat trzydziestu czy pięćdziesięciu. Ale nie zawsze ludzie godzą się ze swoim wiekiem, często wewnętrznie ucieka się od niego, a jeszcze częściej próbuje się pozostać nieco w tyle – świadomość…

Starzenie się to przecież naturalny proces, a człowiek w wieku sześćdziesięciu pięciu czy siedemdziesięciu pięciu lat jest – jeśli nie chce się odmładzać – tak samo zdrowy i normalny jak człowiek w wieku lat trzydziestu czy pięćdziesięciu. Ale nie zawsze ludzie godzą się ze swoim wiekiem, często wewnętrznie ucieka się od niego, a jeszcze częściej próbuje się pozostać nieco w tyle – świadomość i poczucie życia są wówczas mniej dojrzałe od ciała, bronią się przed naturalnymi procesami fizycznymi i żądają od siebie czegoś, na co nie mogą sobie pozwolić.

Im dojrzalszy jest człowiek, tym młodszy. Ze mną dzieje się to samo, choć w tym wypadku nie jest to zbyt wymowne, jako że w gruncie rzeczy dane mi było zachować poczucie życia mych lat chłopięcych, a mą dorosłość i starość zawsze odczuwałem jako coś w rodzaju komedii.

Kto się zestarzał i zwraca na to uwagę, ten może zauważyć, jak mimo zaniku sił i możliwości życie ciągle jeszcze, do późna, do samego końca z każdym krokiem powiększa i pomnaża nieskończoną sieć związków i splotów, jak – dopóki pamięć dopisuje – mimo całej swojej ulotności i przemijania w gruncie rzeczy niczego nie traci.

[fragmenty książki]

Spis treści:

Przechadzka wiosną
Nasłuchiwanie
Koniec lata
Starzenie
Późne lato
Kuracjusz
Pouczenie
Człowiek w wieku lat pięćdziesięciu
Starość
Spotkanie z Niną
Starzenie
Kartka ze szkicownika
Zwiędły liść
[Harmonia ruchu i spoczynku]
Słońce marcowe
O starości
Deszcz jesienią
Szary dzień zimowy
Mały chłopiec
Stopnie
Mowa wiosny
Znużony wieczór
Stary człowiek i jego ręce
Kominiarczyk
Wspomnienie
[Przemiana wstecz]
Przedwczesna jesień
[Rausz rozbudowany i gorączka spekulacji gruntami]
Bądź zdrów mój świecie
[Wołanie spoza konwencji]
Koniec sierpnia
Jesienne przeżycia
Spacer późną jesienią
[Skłonność do powtórzeń i stałych przyzwyczajeń]
Prastara figurka Buddy
Przypowieść chińska
[Podniesiony palec]
Wszystkie śmierci
Siostra śmierć
Razu pewnego przed wieloma laty
Śpiewka

Posłowie (Volker Michels)

 

Język Polski!


Pobierz Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!  Pobierz Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości eBook za darmo:

  Mirror-2

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.pdf (PLN-0.00)

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.epub (PLN-0.00)

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.doc (PLN-0.00)

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.txt (PLN-0.00)

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.PDF – (PLN 0.00);

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.MOBI – (PLN 0.00);

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.EPUB – (PLN 0.00);

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.DOC – (PLN 0.00);

  Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości ebook, Książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości FB2, Download Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości PDF , Download Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości MOBI, Online Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości książkę, Za darmo Pobierz Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości IPhone, Online Książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości PDF, Za darmo Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości DJVU, Za darmo pobierz Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości TXT, Pobierz Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości RTF, Online Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości FB2 , e-książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pobierz TXT, Za darmo Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pobierz książkę, Książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pobierz MOBI, Pobierz Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości IPad, Czytaj Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości MOBI, Czytaj Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości DOCX, Za darmo Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości AWZ, Download książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości iPad , Za darmo Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości DJVU, Download Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości książkę za darmo, Za darmo książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości DVD, Czytaj Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości TXT, eBook Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pobierz DJVU, Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pobierz książkę za darmo, Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pobierz książkę pdf za darmo, Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Im dojrzalsi, tym młodsi. Refleksje i wiersze o starości pdf za darmo.

  Leave a Reply