Pobierz Książkę Ewangelia Judasza za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Ewangelia Judasza za darmo pdf, ePub, kindle

Ewangelia Judasza Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Ewangelia Judasza


„Ewangelia Judasza” – po raz pierwszy po polsku w przekładzie z oryginału. Tłumaczona z języka koptyjskiego przez znanego patrologa, ks. prof. Wincentego Myszora „Ewangelia Judasza” jest trzecią pozycją w serii: „Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova”, wydawanej przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Książka zawiera dwie wersje tłumaczenia. Tłumaczenie A opatrzone jest…

„Ewangelia Judasza” – po raz pierwszy po polsku w przekładzie z oryginału. Tłumaczona z języka koptyjskiego przez znanego patrologa, ks. prof. Wincentego Myszora „Ewangelia Judasza” jest trzecią pozycją w serii: „Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova”, wydawanej przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Książka zawiera dwie wersje tłumaczenia. Tłumaczenie A opatrzone jest naukowym komentarzem w przypisach, z podziałem na strony i wiersze, zgodnie z koptyjskim rękopisem. Tłumaczenie B – zawiera wersję tak bardzo swobodną, na ile pozwala koptyjski oryginał; bardziej stosowną do lektury. Tekst apokryfu został poprzedzony wprowadzeniem Tłumacza, które wprowadza w szerszy kontekst istnienia, odnalezienia i znaczenia „Ewangelii” jako tekstu gnostyckiego. Do książki dodano również wybór tekstów źródłowych – wersję łacińską i polską tekstów autorów starożytnych, którzy wspominają postać lub ewangelię Judasza.
Ks. prof. Wincenty Myszor pisze: „Przy pierwszej lekturze «Ewangelii Judasza» można z łatwością dostrzec świat symboli, wyjaśnień i pouczeń znanych z pism gnostyckich, zwłaszcza z koptyjskiej biblioteki z Nag Hammadi. Utwór jest skomponowany podobnie jak wiele utworów z tego zbioru: dialogu pytań uczniów i Judasza skierowanych do Jezusa. W odpowiedziach Jezusa nie znajdziemy nauki ewangelicznej, ale gnostyckie wyjaśnienia i pouczenia, które możemy porównać z pouczeniami w innych apokryficznych utworach z Nag Hammadi. Koptyjska «Ewangelia Judasza» pod tym względem wydaje się bardzo cennym odkryciem: powiększa zasób źródłowy tej literatury”.

 

Język Polski!


Pobierz Ewangelia Judasza Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Ewangelia Judasza (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  8370305024
  liczba stron
  93
  słowa kluczowe
  gnoza, nag hammadi, apokryf
  kategoria
  religia
  język
  polski
  dodał
  MSharki


  Pobierz Ewangelia Judasza eBook za darmo:

  Mirror-2

  Ewangelia Judasza.pdf (PLN-0.00)

  Ewangelia Judasza.epub (PLN-0.00)

  Ewangelia Judasza.doc (PLN-0.00)

  Ewangelia Judasza.txt (PLN-0.00)

  Ewangelia Judasza.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Ewangelia Judasza.PDF – (PLN 0.00);

  Ewangelia Judasza.MOBI – (PLN 0.00);

  Ewangelia Judasza.EPUB – (PLN 0.00);

  Ewangelia Judasza.DOC – (PLN 0.00);

  Ewangelia Judasza.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Ewangelia Judasza ebook, Książkę Ewangelia Judasza FB2, Download Ewangelia Judasza PDF , Download Ewangelia Judasza MOBI, Online Ewangelia Judasza książkę, Za darmo Pobierz Ewangelia Judasza IPhone, Online Książkę Ewangelia Judasza PDF, Za darmo Ewangelia Judasza DJVU, Za darmo pobierz Ewangelia Judasza TXT, Pobierz Ewangelia Judasza RTF, Online Ewangelia Judasza FB2 , e-książkę Ewangelia Judasza pobierz TXT, Za darmo Ewangelia Judasza pobierz książkę, Książkę Ewangelia Judasza pobierz MOBI, Pobierz Ewangelia Judasza IPad, Czytaj Ewangelia Judasza MOBI, Czytaj Ewangelia Judasza DOCX, Za darmo Ewangelia Judasza AWZ, Download książkę Ewangelia Judasza iPad , Za darmo Ewangelia Judasza DJVU, Download Ewangelia Judasza książkę za darmo, Za darmo książkę Ewangelia Judasza DVD, Czytaj Ewangelia Judasza TXT, eBook Ewangelia Judasza pobierz DJVU, Ewangelia Judasza pobierz książkę za darmo, Ewangelia Judasza pobierz książkę pdf za darmo, Ewangelia Judasza pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Ewangelia Judasza pdf za darmo.

  Leave a Reply