Pobierz Książkę Dżozef za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Dżozef za darmo pdf, ePub, kindle

Dżozef Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Dżozef


“Dżozef” Jakuba Małeckiego to intrygujące połączenie realizmu magicznego z powieścią dresiarską.
Grzesio Bednar, absolwent szkoły zawodowej na warszawskiej Pradze, spotyka na swej drodze „złych ludzi”, którzy łamią mu nos i zabierają telefon. Na domiar złego napuchnięta twarz chłopaka nie podoba się pracodawcy, a dziewczyna nie potrafi zrozumieć, jak można było do niej zaraz po wypadku… nie…

“Dżozef” Jakuba Małeckiego to intrygujące połączenie realizmu magicznego z powieścią dresiarską.
Grzesio Bednar, absolwent szkoły zawodowej na warszawskiej Pradze, spotyka na swej drodze „złych ludzi”, którzy łamią mu nos i zabierają telefon. Na domiar złego napuchnięta twarz chłopaka nie podoba się pracodawcy, a dziewczyna nie potrafi zrozumieć, jak można było do niej zaraz po wypadku… nie zadzwonić. Bednar trafia do szpitala. W sali poznaje trójkę mężczyzn, przekraczających smugę cienia. „Kurz” to rzutki biznesmen, „Maruda” jest wiadomo jaki, a „Czwarty” okazuje się bibliofilem i dziwakiem – czyta bez opamiętania książki Josepha Conrada, a kiedy zaczyna gorączkować, dyktuje Grzesiowi tajemniczą opowieść. Wkrótce szpitalna rzeczywistość zaczyna przypominać świat z koszmaru klaustrofobika. Czyżby demony z majaków „Czwartego”?
“Dżozef” to pozornie lekka, wakacyjna pocztówka ze szpitala na peryferiach, którą wypełniają męskie Polaków rozmowy. Autor nie szczędzi czytelnikom blokerskich dosadności, często dorzucając szczyptę sarkazmu. Jednocześnie pokazuje, jak literatura przechodzi w rzeczywistość, a bułhakowski Mistrz radzi sobie na Czarodziejskiej Górze XXI wieku.

Na opowiedzianą przez Małeckiego historię życiowej i czytelniczej inicjacji najpoczciwszego dresiarza Rzeczpospolitej można patrzeć jak na polemikę rówieśnika z „młodą polską prozą” ostatniej dekady – jednak przede wszystkim jest to kawał soczystej gawędy, rzadki u nas przykład naturalnego, bezpretensjonalnego storytellingu.
Jacek Dukaj

Co w Dżozefie należy pochwalić w pierwszej kolejności? Zarówno wyobraźnię, jak i emocjonalną łączność z czytelnikiem. Opowiadając nam, że tak powiem, niestworzone rzeczy, autor nie traci zainteresowania i wiary czytelnika.
Tomasz Piątek

 

Język Polski!


Pobierz Dżozef Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dżozef (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788374149198
  liczba stron
  384
  język
  polski
  dodała
  Pistacia


  Pobierz Dżozef eBook za darmo:

  Mirror-2

  Dżozef.pdf (PLN-0.00)

  Dżozef.epub (PLN-0.00)

  Dżozef.doc (PLN-0.00)

  Dżozef.txt (PLN-0.00)

  Dżozef.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Dżozef.PDF – (PLN 0.00);

  Dżozef.MOBI – (PLN 0.00);

  Dżozef.EPUB – (PLN 0.00);

  Dżozef.DOC – (PLN 0.00);

  Dżozef.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Dżozef ebook, Książkę Dżozef FB2, Download Dżozef PDF , Download Dżozef MOBI, Online Dżozef książkę, Za darmo Pobierz Dżozef IPhone, Online Książkę Dżozef PDF, Za darmo Dżozef DJVU, Za darmo pobierz Dżozef TXT, Pobierz Dżozef RTF, Online Dżozef FB2 , e-książkę Dżozef pobierz TXT, Za darmo Dżozef pobierz książkę, Książkę Dżozef pobierz MOBI, Pobierz Dżozef IPad, Czytaj Dżozef MOBI, Czytaj Dżozef DOCX, Za darmo Dżozef AWZ, Download książkę Dżozef iPad , Za darmo Dżozef DJVU, Download Dżozef książkę za darmo, Za darmo książkę Dżozef DVD, Czytaj Dżozef TXT, eBook Dżozef pobierz DJVU, Dżozef pobierz książkę za darmo, Dżozef pobierz książkę pdf za darmo, Dżozef pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Dżozef pdf za darmo.

  Leave a Reply