Pobierz Książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona za darmo pdf, ePub, kindle

Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona


Pierwsza książka, która zajmuje się wyłącznie dowodzeniem i śledzi jego rozwój przez dwa tysiące lat – od starożytnej Grecji do wojny w Wietnamie. Traktuje o problemach nierozłącznie związanych z zarządzaniem i dowodzeniem armiami, włączając w to administrowanie wojskiem, organizację sztabów, technikę łączności, broń czy logistykę. Ich analiza jest punktem wyjścia do zbadania zależności między…

Pierwsza książka, która zajmuje się wyłącznie dowodzeniem i śledzi jego rozwój przez dwa tysiące lat – od starożytnej Grecji do wojny w Wietnamie. Traktuje o problemach nierozłącznie związanych z zarządzaniem i dowodzeniem armiami, włączając w to administrowanie wojskiem, organizację sztabów, technikę łączności, broń czy logistykę. Ich analiza jest punktem wyjścia do zbadania zależności między procesem dowodzenia a strategią. Martin van Creveld prowadzi nas przez kampanie Napoleona i Moltkego, okopową rzeźnię nad Sommą w 1916 r., wojnę Yom Kippur i wojnę w Wietnamie, skupiając się na metodach i środkach dowodzenia – w szczególności zaś na tym, jak działały w praktyce. Autor udowadnia, że techniczne wynalazki takie jak kolej, telegraf, karabin, radio, śmigłowiec i czołg nie tylko dają dowódcy nowe możliwości, ale są jednocześnie źródłem ograniczeń. Chociaż środki i metody dowodzenia się zmieniają, podstawowym celem dowódców zawsze jest poznanie zamiarów przeciwnika, uzyskanie pewności co do tysięcy czynników tworzących środowisko wojny – poczynając od pogody, a kończąc na skażeniu radioaktywnym terenu, oraz na pewności co do stanu własnej armii. Autor konkluduje, że postępy w dowodzeniu osiągano nie tyle dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, lecz dzięki znajdowaniu sposobów na przekraczanie ograniczeń już istniejących. Martin van Creveld (ur. 1946), wybitny naukowiec zajmujący się strategią i historią wojskowości urodzony w Holandii, obecnie mieszkający w Izraelu. Jest wykładowcą najważniejszych uczelni cywilnych i wojskowych świata zachodniego, a na jego pisarski dorobek składa się dwadzieścia jeden książek m.in. wydane w serii Biblioteka Wojskowa Era lotnictwa wojskowego, Wehrmach kontra US Army 1939-1945. Porównanie siły bojowej oraz Żywiąc wojnę. Logistyka od Wallensteina do Pattona.

 

Język Polski!


Pobierz Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788364185656
  liczba stron
  408
  język
  polski
  dodał
  Adam


  Pobierz Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona eBook za darmo:

  Mirror-2

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.pdf (PLN-0.00)

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.epub (PLN-0.00)

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.doc (PLN-0.00)

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.txt (PLN-0.00)

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.PDF – (PLN 0.00);

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.MOBI – (PLN 0.00);

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.EPUB – (PLN 0.00);

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.DOC – (PLN 0.00);

  Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona ebook, Książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona FB2, Download Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona PDF , Download Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona MOBI, Online Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona książkę, Za darmo Pobierz Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona IPhone, Online Książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona PDF, Za darmo Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona DJVU, Za darmo pobierz Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona TXT, Pobierz Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona RTF, Online Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona FB2 , e-książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pobierz TXT, Za darmo Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pobierz książkę, Książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pobierz MOBI, Pobierz Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona IPad, Czytaj Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona MOBI, Czytaj Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona DOCX, Za darmo Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona AWZ, Download książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona iPad , Za darmo Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona DJVU, Download Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona książkę za darmo, Za darmo książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona DVD, Czytaj Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona TXT, eBook Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pobierz DJVU, Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pobierz książkę za darmo, Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pobierz książkę pdf za darmo, Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Dowodzenie na wojnie. Od Aleksandra do Szarona pdf za darmo.

  Leave a Reply