Pobierz Książkę Barszcz ukraiński za darmo pdf, ePub, kindle

Pobierz Książkę Barszcz ukraiński za darmo pdf, ePub, kindle

Barszcz ukraiński Pobierz (Czytaj online.Download) Książkę za darmo PDF, ePub, Kindle


Okładka książki Barszcz ukraiński


“Dlaczego właśnie Barszcz ukraiński? Ponieważ z Polską i Ukrainą jest tak jak… z barszczem. Ta potrawa, znana w obydwu krajach, w każdym z nich wygląda i smakuje inaczej. Ukraiński borszcz jest gęstszy, bardziej wyrazisty i bardziej sycący. Jest mieszanką wszystkiego, co najlepsze i wszystkiego, co akurat znajdzie się pod ręką. Jak sama Ukraina – zaskakująca mieszanka narodowa, historyczna i…

“Dlaczego właśnie Barszcz ukraiński? Ponieważ z Polską i Ukrainą jest tak jak… z barszczem. Ta potrawa, znana w obydwu krajach, w każdym z nich wygląda i smakuje inaczej. Ukraiński borszcz jest gęstszy, bardziej wyrazisty i bardziej sycący. Jest mieszanką wszystkiego, co najlepsze i wszystkiego, co akurat znajdzie się pod ręką. Jak sama Ukraina – zaskakująca mieszanka narodowa, historyczna i tożsamościowa.” – Piotr Pogorzelski

Ukraina to często temat numer jeden polskich programów informacyjnych. Z naszym wschodnim sąsiadem łączą nas wieki trudnej wspólnej historii, interesy gospodarcze, cele polityczne. Lwów, Kołomyja, Stanisławów – wielu Polaków traktuje te miejsca z sentymentem, wybiera się na Ukrainę śladami polskości, poszukuje rodzinnych korzeni. Lubimy myśleć o Ukrainie jak o „prawie Polsce”.

Tymczasem jest to odrębny kraj, z własną tożsamością, kulturą i specyfiką. Z bogatą historią, językiem, oryginalnym stylem i odmiennym od naszego podejściem do najważniejszych spraw. O tym wszystkim, także o relacjach z Polską i Polakami, w Barszczu ukraińskim opowiada Piotr Pogorzelski, korespondent Polskiego Radia w Kijowie.

– – –

Piotr Pogorzelski — warszawiak z urodzenia, kijowianin z zawodowego wyboru. W Polskim Radiu pracuje od 2000 roku. Od początku zajmował się tematyką wschodnią, najpierw jako zastępca korespondentów w Moskwie i Mińsku, teraz, od 2006 roku, jest korespondentem w stolicy Ukrainy. Ukończył Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Wschodnie na tej samej uczelni. Krajami byłego ZSRR jest zainteresowany od czasów licealnych, a Polskiego Radia słucha, odkąd pamięta.

– – –

“W polskich restauracjach pod nazwą „barszcz ukraiński” podaje się rozmaite zupy, najczęściej niemające zbyt wiele wspólnego z prawdziwym barszczem ukraińskim. I tak jak wydaje nam się, że umiemy ugotować barszcz ukraiński, tak samo wydaje nam się, że znamy Ukrainę. W rzeczywistości kołaczą nam się w głowach jedynie strzępki wiedzy. Nie znamy historii tego narodu, Ukraińcy mylą nam się z Rosjanami. Nie znamy tragicznych stron naszej wspólnej historii i poddajemy się emocjom, gdy ktoś coś wspomni przy okazji jakiejś rocznicy. Gdyby zapytać Polaków, które miasto jest stolicą Ukrainy, połowa będzie się zastanawiać. Zatem poznawajmy Ukrainę i ten Barszcz ukraiński, bo znać to wiedzieć, wiedzieć to rozumieć, a rozumieć to wyciągać wnioski. A jeśli wyciąga się wnioski, nie powiela się raz popełnionych błędów.” – Ernest Zozuń, Polskie Radio Program 3

“Piotr Pogorzelski od lat tłumaczy nam to, co się dzieje na Ukrainie. Ma niebywałe wyczucie tego kraju, które bierze się z chęci zrozumienia Ukrainy, ale także z miłości do niej. Bo – i o tym przekona się czytelnik tej książki – Piotr kocha Ukrainę. Jest to miłość dojrzała i nie polega na kolorowaniu rzeczywistości. Piotr pisze prawdę o Ukrainie — w książce jest sporo gorzkiej prawdy o tym kraju i dzięki temu jest ona wiarygodna.” – Andrzej Brzeziecki, Redaktor Naczelny, magazyn “Nowa Europa Wschodnia”

“W książce Piotra Pogorzelskiego Euro 2012 jest blisko Wołynia, ukraiński miesza się z rosyjskim, oligarchowie z tłumami w kijowskim metrze, a popsa z rockiem narodowym. Z tego miksu coś wynika. Można Barszcz ukraiński traktować jak przewodnik – po miejscach, obyczajach, społeczeństwie, w końcu polityce. Przede wszystkim jednak to pełen dziennikarskiego „mięsa” reportaż opisujący Ukrainę bez upiększeń, ale i bez wielkopańskiego podejścia. Książka napisana bez zadęcia i gęsta jak dobry ukraiński barszcz…” – Paweł Kowal

 

Język Polski!


Pobierz Barszcz ukraiński Książkę za darmo pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Barszcz ukraiński (0.00 PLN)


Dołącz do setek tysięcy zadowolonych użytkowników, którzy spędzili niezliczone godziny szukając multimediów i treści online teraz i teraz, ciesząc się najbardziej znanymi nowymi książkami, czasopismami i komiksami.

Jest tutaj i jest za darmo. Dlatego musisz się zarejestrować:

 • Nieograniczone książki, czasopisma i komiksy, gdziekolwiek jesteś: bezpośrednio w przeglądarce na komputerze lub tablecie.
 • Ponad 10 milionów tytułów obejmuje każdy możliwy gatunek.
 • Zdobądź najlepsze książki, czasopisma i komiksy w dowolnym gatunku, w tym w Akcji, Przygodach, Anime, Manga, Dzieci i Rodzina, Klasyka, Komedie, Referencje, Podręczniki, Dramat, Cudzoziemcy, Horror, Muzyka, Romans, Science fiction, Fantasy, Sport i wiele innych.
 • Nowe tytuły są dodawane codziennie! Lubimy dbać o świeżość.
 • Wszystkie platformy. W pełni zoptymalizowany.
 • Dowiedz się, dlaczego tysiące ludzi jeżdżą każdego dnia.
  Zarejestruj się teraz i ciesz się rozrywką, bez ograniczeń!

  data wydania
  ISBN
  9788324675388
  liczba stron
  352
  język
  polski
  dodała
  Ag2S


  Pobierz Barszcz ukraiński eBook za darmo:

  Mirror-2

  Barszcz ukraiński.pdf (PLN-0.00)

  Barszcz ukraiński.epub (PLN-0.00)

  Barszcz ukraiński.doc (PLN-0.00)

  Barszcz ukraiński.txt (PLN-0.00)

  Barszcz ukraiński.mobi (PLN-0.00)

  Książki cenowe:


  Barszcz ukraiński.PDF – (PLN 0.00);

  Barszcz ukraiński.MOBI – (PLN 0.00);

  Barszcz ukraiński.EPUB – (PLN 0.00);

  Barszcz ukraiński.DOC – (PLN 0.00);

  Barszcz ukraiński.TXT – (PLN 0.00);

  TAGS:

  Online Barszcz ukraiński ebook, Książkę Barszcz ukraiński FB2, Download Barszcz ukraiński PDF , Download Barszcz ukraiński MOBI, Online Barszcz ukraiński książkę, Za darmo Pobierz Barszcz ukraiński IPhone, Online Książkę Barszcz ukraiński PDF, Za darmo Barszcz ukraiński DJVU, Za darmo pobierz Barszcz ukraiński TXT, Pobierz Barszcz ukraiński RTF, Online Barszcz ukraiński FB2 , e-książkę Barszcz ukraiński pobierz TXT, Za darmo Barszcz ukraiński pobierz książkę, Książkę Barszcz ukraiński pobierz MOBI, Pobierz Barszcz ukraiński IPad, Czytaj Barszcz ukraiński MOBI, Czytaj Barszcz ukraiński DOCX, Za darmo Barszcz ukraiński AWZ, Download książkę Barszcz ukraiński iPad , Za darmo Barszcz ukraiński DJVU, Download Barszcz ukraiński książkę za darmo, Za darmo książkę Barszcz ukraiński DVD, Czytaj Barszcz ukraiński TXT, eBook Barszcz ukraiński pobierz DJVU, Barszcz ukraiński pobierz książkę za darmo, Barszcz ukraiński pobierz książkę pdf za darmo, Barszcz ukraiński pdf książkę pobierz za darmo, Pobierz książkę Barszcz ukraiński pdf za darmo.

  Leave a Reply